Ze Śląska na tarczy. ŁSTW Ocmer 7:12 z Łukosz WTS Polonia Bytom

Czy to już głęboki kryzys ( trzecia przegrana z rzędu) czy jednak dłuższa niedyspozycja.Koniec sezonu za pasem, najważniejsze mecze przed nami,a w kolejnym już meczu waterpoliści ŁSTW Ocmer ponieśli porażkę. Tym razem z Łukosz WTS Polonia Bytom 7:12. I jak to w sporcie porażki się zdarzają, ale martwić musi styl przegranych. Ponownie obudziliśmy się do gry gdy przeciwnik prowadził 3:0. Zaczęła się pogoń naszych zawodników, ale inaczej niż w Łodzi bytomianie przez cały czas kontrolowali mecz powiększając na koniec przewagę do 6 bramek. Jak się okazuje założenia taktyczne stawiane przed meczem przez sztab trenerski, a ich realizacja w czasie gry to dwa równoległe nie przecinające się rzeczywistości. Zamiast rozpoczynać energetycznie, narzucająć nasz styl gry ponownie czekamy co zrobi przeciwnik i dopiero zaczynamy grać mając już w bagażu kilka bramek do odrobienia. Jak w ostatnich przegranych bardzo zawodziła skuteczność, a nasza defensywa pozwalała praktycznie rozgrywać zawodnikom z Bytomia piłkę w dowolny sposób. Mieliśmy co prawda wypracowanych sporo przewag, ale tylko trzy udało się zamienić na bramki. Co więcej na początku meczu z gry wypadł Bartek Troczyński ( kontuzja) i przy braku Olka Liska nasza rotacja się bardzo zawęziła. Wykorzystali to z premedytacją bytomianie narzucając duże tempo gry co w czwartej kwarcie dało się odczuć bo nie byliśmy w stanie wyprowadzić skutecznej kontry. Ponownie bardzo nieskutecznie zagrał nasz atak. Wydaje się, że można więcej spodziewać się od Nacuka, Tomicewica, Knapa czy Michalskiego. Nasza defensywa też była dziurawa, a Czapczyński czy Diakonów nie stanowili takiej tamy dla przeciwnika jak zwykle.
Swoje strzały bronił Janek Szabłowski ( w tym karny), ale to było za mało aby nawiązać walkę.

Teraz wracamy na dwie ostatnie kolejki Ekstraklasy 2021/2022 do Zatoki Sportu.
7 maja 2022 w Zatoce Sportu rozgrywamy przedostatni mecz z Box Logistics Waterpolo Poznań i zwycięstwo za 3 punkty daje nam pierwsze miejsce na koniec rozgrywek bez względu na pozostałe wyniki.
Poznaniacy to trochę taki 'underdog” rozgrywek bo skazywani przed rozgrywkami na czwartą/piątą lokatę po dwukrotnym pokonaniu Mistrzów Polski ze stolicy oraz naszego zespołu ciągle maja szanse na Mistrzostwo Polski.

Przed sztabem trenerskim stoi niezwykle trudne zadanie, aby wyciągnąć zawodników z kryzysu.
Bo doświadczenia i umiejętności na pewno nie brakuje, tylko gdzieś zaginęła świeżość i motywacja.

Zapraszamy wszystkich kibiców do Zatoki Sportu – 7 maja godz. 18.

Zespół ŁSTW Ocmer wystąpił w składzie:
Szabłowski Jan (bramkarz), Grzegorz Knap, Naćuk Stefan, Garbolewski Dominik, Marek Wasiński, Piotr Michalski, Rusewicz Alan, Troczyński Bartek, Tomicević Stefan, Diakonów Michał, Zdziech Kacper.
Trenerzy Edward Kujawa, Grzegorz Gruszecki

Łukosz WTS Polonia Bytom vs ŁSTW Ocmer 12 : 7 w kwartach( 4:2; 3:2; 4:0; 1:3)
Bramki dla naszego zespołu: Michalski 3, Diakonów 2, Tomicević 1, Rusewicz 1.