Po wygraną na Śląsk

Rozpoczynamy mecze rewanżowe rundy medalowej. Mecz ŁSTW Ocmer vs Łukosz WTS Polonia Bytom na pływalni w Gliwicach ma dla nas niezwykle istotne znaczenie. Ponowne zwycięstwo ( w Łodzi wygraliśmy 12:9) nawet po rzutach karnych pozwoli wykonać ogromny krok do zajęcia pierwszego miejsca na koniec rozgrywek Ekstraklasy 2022. Co prawda czekają nas jeszcze mecze „wdomu” z Waterpolo Poznań i AZS UW Warszawski, ale dwa lub trzy punkty po tym weekendzie ustawiłyby nas w bardzo komfortowej pozycji. Co ciekawe na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek każdy z zespołów grupy medalowej ma jeszcze szanse ( matematyczne) na zdobycie tytułu Mistrza Polski 2022.
Porażka drużyny z Bytomia właściwie skazuje ich na walkę „o tylko” srebrny medal co dla ambitnego zespołu trenera Krzysztofa Paczyny na pewno jest przegraną.
Dlatego należy się spodziewać, że bytomianie będą „gryźć” wodę od startowego gwizdka.
Nasz zespół po ostatniej porażce z AZS UW Warszawa musi zdecydowanie poprawić skuteczność. Nie zagraliśmy w stolicy źle, ale zawiodły detale które dały zwycięstwo zespołowi AZS UW W-wa. Bytomianie mając młody zespół i szeroką rotację składu na pewno narzucą szybkie tempo gry licząc na nasze zmęczenie. My z kolei, aby myśleć o zwycięstwie musimy perfekcyjnie zrealizować założenia taktyczne oraz zagrać konsekwentnie w defensywie i ataku co było problemem w ostatnich meczach. W takich spotkaniach „pod presją” bardzo liczy się rutyna i doświadczenie zawodników co wydaje się jest po naszej stronie.
Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, a wszystkich kibiców zapraszamy do oglądania transmisji na youtube.

Łukosz WTS Polonia Bytom vs ŁSTW Ocmer – 24.04.2022 – godzina 16.

W drugim meczu grupy medalowej AZS UW Warszawa zagra z Box Logisticx Waterpolo Poznań.
Zapraszamy.