Ekstraklasa 2021/2022

RUNDA FINAŁOWA
Grupa Medalowa zespoły z pozycji 1-4 rundy eliminacyjnej

miejscezespółilość meczypunktybramki
1ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka122588130:83
2AZS Uniwersytet Warszawski1223:10144:110
3ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom1222:11151:103
4Box Logistics Waterpolo Poznań1220:13149:114

Grupa Spadkowa zespoły z pozycji 5-8 rundy eliminacyjnej
Ostatni zespół Grupy Spadkowej ( 8 drużyna w klasyfikacji generalnej) zagra baraże (dwumecz) o utrzymanie z pierwszym zespołem I ligi.
miejscezespółilość meczypunktybramki
5CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp.1225:10186:101
6 KSZO Ostrowiec Św.1219:17146:154
7 Arkonia Szczecin126:30129:223
8UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki120:36100:257


I kolejka 5-6.03.2022
Grupa Medalowa

Box Logistics Waterpolo Poznań – AZS Uniwersytet Warszawski – 20:9 w kwartach (5:2,5:5,4:2,6:0)
ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – 12:9 w kwartach (1:4,2:3,5:0,4:2)
Grupa Spadkowa
UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki – KSZO Ostrowiec Św. – 16:20 w kwartach (3:7,5:2,4:7,4:4)
CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp.- Arkonia Szczecin – 26:7 w kwartach (4:1,7:1,7:3,8:2)

II kolejka 19-20.03.2022
Grupa Medalowa
Box Logistics Waterpolo Poznań – ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka – 9:9  po rz.k. 12:9 ( w kwartach (3:2,2:3,2:2,2:2)
ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom AZS Uniwersytet Warszawski- 8:8  po rz.k. 5:4 ( w kwartach (3:3,1:1,1:3,3:1) Grupa Spadkowa
UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki – CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. – 12:26 w kwartach (1:6,4:4,3:7,4:9)
Arkonia Szczecin – KSZO Ostrowiec Św. – 10:14 w kwartach (2:4,3:5,1:3,3:2)

III kolejka 2-3.04.2022
Grupa Medalowa
ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – Box Logistics Waterpolo Poznań – 14:11 w kwartach (4:3,2:3,2:3,6:2)
AZS Uniwersytet Warszawski – ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka – 11:7 w kwartach (3:2,2:1,5:3,1:1)
Grupa Spadkowa
Arkonia Szczecin – UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki – 14:9 w kwartach (3:2,4:2,4:3,3:2)
KSZO Ostrowiec Św. – CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. – 9:9  po rz.k. 13:14 ( w kwartach (2:3,3:3,2:3,2:0)

IV kolejka 23-24.04.2022
Grupa Medalowa
AZS Uniwersytet Warszawski – Box Logistics Waterpolo Poznań  – 11:12 w kwartach (4:2,4:2,1:4,0:0)
ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka12:7 w kwartach (4:2,3:2,4:0,1:3)
Grupa Spadkowa
KSZO Ostrowiec Św. – UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki  13:11 w kwartach (3:3,4:3,4:3,2:2)
Arkonia Szczecin – CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. 6:13 w kwartach (1:5,0:4,1:2,4:2)

V kolejka 7-8.05.2022
Grupa Medalowa
ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka – Box Logistics Waterpolo Poznań 13:6 (2:2; 4:1; 3:1; 4:2)
AZS Uniwersytet Warszawski – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom 8:6
Grupa Spadkowa
CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. – UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki  17:6 (4:1; 4:1; 3:2; 6:2)
KSZO Ostrowiec Św. – Arkonia Szczecin 19:9 ( 6:2; 5:2; 4:2; 4:3)

VI kolejka 21-22.05.2022 ew. 4-5.06.2022
Grupa Medalowa
Box Logistics Waterpolo Poznań – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom 
ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka –  – AZS Uniwersytet Warszawski
Grupa Spadkowa
UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki –  Arkonia Szczecin
CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. – KSZO Ostrowiec Św.

Runda Eliminacyjna
Po rozegraniu pierwszego etapu rozgrywek, zespoły z pozycji 1-4 awansują do grupy „medalowej”.
Zespoły z pozycji 5-8 zagrają w grupie spadkowej o utrzymanie w Ekstraklasie.
Ostatni ( 8 zespół) spada do I ligi. Przedostatni (z pozycji 7) zagra baraże z pierwszym zespołem I ligi
o utrzymanie.

miejsce zespółilość meczy punktybramki
1ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka721:092-36
2AZS Uniwersytet Warszawski716:597-57
3ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom714:7102-57
4 Box Logistics Waterpolo Poznań712:991:59
5CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp.711:995:61
6KSZO Ostrowiec Św.76:1571-99
7Arkonia Szczecin73:1883-142
8UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki70:2146-167

I kolejka 9-10.10.2021
AZS Uniwersytet Warszawski – UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki – 26:6 w kwartach (8:1,6:2,4:1,8:2)
ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – Arkonia Szczecin – 29:5 w kwartach (7:1,8:1,5:0,9:3)
Box Logistics Waterpolo Poznań – CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. – 18:8 w kwartach (6:1,4:2,4:2,4:3)

II kolejka 16.10.2021
Arkonia Szczecin – ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka – 5:21 w kwartach (1:5,1:5,1:4,2:7)
23.10.2021
UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki – CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. – 7:32 w kwartach (2:9,2:8,2:7,1:8)
AZS Uniwersytet Warszawski – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – 8:8 w kwartach (3:1,2:2,2:3,1:2) rz.k.3:5
KSZO Ostrowiec Św. – Box Logistics Waterpolo Poznań – 8:17 w kwartach (1:6,2:5,3:3,2:3)

III Ikolejka 6.11.2021 i 13.11.2021
Box Logistics Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin –  22:12 w kwartach (6:0,7:4,4:4,5:4)
13.11.2021
ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka – AZS Uniwersytet Warszawski 10:9 w kwartach (3:5,2:1,1:1,4:2)
CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. – KSZO Ostrowiec Św. 16:3 w kwartach (5:1,3:0,4:1,4:1)
8.01.2022
ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki

IV kolejka 20-21.11.2021
ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka – KSZO Ostrowiec Św. 13:10 w kwartach (4:1,2:2,5:3; 2,:4)
UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki – KSZO Ostrowiec Św. 11:24 w kwartach (1:4,3:5,4:7,3:8)
Arkonia Szczecin – CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. 10:23 w kwartach (2:3,1:7,5:4,2:9)
AZS Uniwersytet Warszawski – Box Logistics Waterpolo Poznań 8:5 w kwartach (0:0,2:1,4:1,2:3)
ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka 7:12 w kwartach (2:2,3:4,1:3,1:3)

V kolejka 4-5.12.2021
ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka – UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki 20:2 w kwartach (5:0,6,1,4:0,5:1)
Box Logistics Waterpolo Poznań – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom 10:11 w kwartach (1:2,3:1,1:5,5:3)
CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. – AZS Uniwersytet Warszawski 5:6 w kwartach (1:1,0:3,1:2,3:0)
KSZO Ostrowiec Św. – Arkonia Szczecin 12:11 w kwartach (4:2,3:1,2:3,3:5)

VI kolejka 18-19.12.2021
UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki – Arkonia Szczecin 12:23 w kwartach (3:5;4:6;4:7;1:5)
AZS Uniwersytet Warszawski – KSZO Ostrowiec Św. 17:6 w kwartach (3:0;5:2;4:3;5:1)
ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. 7:11 w kwartach (2:4,1:2;2:3,2:2)
ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka – Box Logistics Waterpolo Poznań 6:3 w kwartach (1:1;0:1; 2:1,3:0)

VII kolejka 15-16.01.2022
Box Logistics Waterpolo Poznań – UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki 16:5 w kwartach (0:1;6:3;2:1;8:0)
CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. – ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka  V.O. 0:10
KSZO Ostrowiec Św. – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom 8:14 w kwartach (1:3;4:4;2:3;3:5)
Arkonia Szczecin – AZS Uniwersytet Warszawski 17:23 w kwartach (3:6;3:6;6:5;5:6)