Ekstraklasa 2021/2021

Runda Eliminacyjna
Po rozegraniu pierwszego etapu rozgrywek, zespoły z pozycji 1-4 awansują do grupy „medalowej”.
Zespoły z pozycji 5-8 zagrają w grupie spadkowej o utrzymanie w Ekstraklasie.
Ostatni ( 8 zespół) spada do I ligi. Przedostatni (z pozycji 7) zagra baraże z pierwszym zespołem I ligi
o utrzymanie.

miejsce zespółilość meczy punktybramki
1ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka412:056-31
2CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp.49:379:38
3 Box Logistics Waterpolo Poznań49:362:36
4AZS Uniwersytet Warszawski47:551-29
5ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom35:444-25
6KSZO Ostrowiec Św.43:945-58
7UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki30:924-82
8Arkonia Szczecin40:1232-95

I kolejka 9-10.10.2021
AZS Uniwersytet Warszawski – UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki – 26:6 w kwartach (8:1,6:2,4:1,8:2)
ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – Arkonia Szczecin – 29:5 w kwartach (7:1,8:1,5:0,9:3)
Box Logistics Waterpolo Poznań – CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. – 18:8 w kwartach (6:1,4:2,4:2,4:3)

II kolejka 16.10.2021
Arkonia Szczecin – ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka – 5:21 w kwartach (1:5,1:5,1:4,2:7)
23.10.2021
UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki – CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. – 7:32 w kwartach (2:9,2:8,2:7,1:8)
AZS Uniwersytet Warszawski – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – 8:8 w kwartach (3:1,2:2,2:3,1:2) rz.k.3:5
KSZO Ostrowiec Św. – Box Logistics Waterpolo Poznań – 8:17 w kwartach (1:6,2:5,3:3,2:3)

III Ikolejka 6.11.2021 i 13.11.2021
Box Logistics Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin –  22:12 w kwartach (6:0,7:4,4:4,5:4)
13.11.2021
ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka – AZS Uniwersytet Warszawski 10:9 w kwartach (3:5,2:1,1:1,4:2)
CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. – KSZO Ostrowiec Św. 16:3 w kwartach (5:1,3:0,4:1,4:1)
8.01.2022
ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki

IV kolejka 20-21.11.2021
UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki – KSZO Ostrowiec Św. 11:24 w kwartach (1:4,3:5,4:7,3:8)
Arkonia Szczecin – CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. 10:23 w kwartach (2:3,1:7,5:4,2:9)
AZS Uniwersytet Warszawski – Box Logistics Waterpolo Poznań 8:5 w kwartach (0:0,2:1,4:1,2:3)
ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka 7:12 w kwartach (2:2,3:4,1:3,1:3)

V kolejka 4-5.12.2021
ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka – UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki
Box Logistics Waterpolo Poznań – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom
CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. – AZS Uniwersytet Warszawski
KSZO Ostrowiec Św. – Arkonia Szczecin

VI kolejka 18-19.12.2021
UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki – Arkonia Szczecin
AZS Uniwersytet Warszawski – KSZO Ostrowiec Św.
ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom – CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp.
ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka – Box Logistics Waterpolo Poznań
19.12.2021
ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka – KSZO Ostrowiec Św.

VII kolejka 15-16.01.2022
Box Logistics Waterpolo Poznań – UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki
CHEĆKO Brukarstwo ALFA Gorzów Wlkp. – ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka
KSZO Ostrowiec Św. – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom
Arkonia Szczecin – AZS Uniwersytet Warszawski