Nareszcie w domu! ŁSTW Ocmer vs Box Logistics Waterpolo Poznań sobota godz. 18

ŁSTW Ocmer vs Box Logistics Waterpolo Poznań sobota godz. 18.
Po trzech meczach wyjazdowych i trzech nieoczekiwanych porażkach nareszcie wracamy do „domu”, do Zatoki Sportu.
Dla obu zespołów to bardzo ważny mecz.
Dla nas trzy punkty praktycznie zapewniają tytuł Mistrza Polski 2021/2022, ale nawet porażka nie likwiduje naszych szans na końcowe zwycięstwo chociaż bardzo je komplikuje. Z kolei dla poznaniaków trzy punkty mogą im otworzyć drogę nawet do Mistrzostwa Polski oczywiście pod warunkiem, że wygrają również ostatnie spotkanie z WTS Bytom. Tak więc ciężar gatunkowy sobotniego meczu dla obu ekip jest bardzo duży.
Bardzo ważne będzie podejście do meczu. Na pewno nasi zawodnicy będą chcieli zrehabilitować się za ostatnie porażki i pokazać kibicom w Łodzi, że nie zapomnieli jak gra się w piłkę wodną, a zwycięstwo przypieczętuje całe rozgrywki. Sztab trenerski musi ponownie przeanalizować ostatnie porażki i wprowadzić odpowiednie korekty osobowo/taktyczne aby gra była bardziej stabilna i wykorzystująca możliwości poszczególnych zawodników. W poznańskim zespole na uwagę szczególnie zasługują tacy zawodnicy jak Tomek Różycki czy Bartek Kowalewski dysponujący bardzo silnym i trudnym do obrony strzałem. Ale również Jan Oleksów czy Kacper Ślusarczyk nie mogą być pozostawieni bez uwagi.
Wydaje się, że przy odpowiedniej koncentracji i taktyce w defensywie nasi zawodnicy powinni zneutralizować poznaniaków.
Z kolei w ataku Piotrek Michalski, Stefan Tomicević czy Grzesiek Knap muszą bardziej dzielić się piłką, aby wykorzystać umiejętności pozostałych kolegów z zespołu.  Przemotywowanie też nie jest dobrą sytuacją jezeli zawodnik chce samemu wygrać mecz nie zauważając innych zawodników. Liczymy również, że wreszcie Stefan Nacuk po kryzysie formy nareszcie pokaże pełnie swoich umiejętności i pociągnie łódzki zespół w ataku.
Trzymamy kciuki za naszych!!!

Zapraszamy do Zatoki Sportu – początek meczu – sobota – godzina 18.