ŁSTW Ocmer wygrywa z Waterpolo Poznań 12:7

W pierwszym meczu III rundy Ekstraklasy ŁSTW Ocmer nie był gościnny i pokonał Waterpolo Poznań 12:7, a licznie zgromadzeni kibice waterpolo mogli oglądać ciekawe spotkanie. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia ŁSTW Ocmer i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 4:0. Taki wynik trochę uśpił naszych zawodników i  kolejne kwarty były już bardziej wyrównane ( 3:3; 4:2;1:2). Jednak w żadnym momencie nasze prowadzenie nie było zagrożone.  Doświadczeni Knap, Michalski, Bar, Troczyński i Dubelir umiejętnie kontrolowali tempo gry, a Nikita Chuprina swoimi dynamicznymi kontrami i wpłynięciami wprowadzał sporo zamieszania w grze obronnej poznaniaków.  Wysoką formę potwierdził nasz bramkarz Janek Szabłowski broniąc z 75% skutecznością. Przy takim przebiegu gry trener Kujawa mógł skorzystać również z młodszych zawodników aspirujących do gry w pierwszym składzie,  a w ostatniej kwarcie dobrą zmianę na bramce dał Wojtek Kotaś. Jutro rano spotkanie rewanżowe ( godz. 11) i liczymy na co najmniej powtórzenie wyniku choć Waterpolo Poznań na pewno nie odda meczu bez walki.

sobota 3 listopada
ŁSTW Ocmer vs Waterpolo Poznań 12:7 (4:0; 3:3; 4:2; 1:2)
ŁSTW Ocmer: Szabłowski, Knap, Opas, Gidaszewski, Zdziech, Dubelir ( 2 bramki), Michalski ( 2 bramki), Brzeski (1 bramka), Troczyński ( 2 bramki), Chuprina (3 bramki), Bar ( 1 bramka), Sielski ( 1 bramka), Kotaś