ŁSTW OCMER zwycięża w Szwecji i zdobywa Movember CUP


Movember Cup to kolejne trofeum, które zdobył zespół waterpolistów ŁSTW OCMER zwyciężając w ostatni weekend na turnieju rozegranym w Sztokholmie. W naszej drużynie osłabionej brakiem Michalskiego, Knapa i Dubelira wystąpił gościnnie Olek Ozga oraz Andrzej Maciejewski będący w trakcie procesu potwierdzenia transferu do naszego zespołu.
Pierwszy mecz eliminacji rozegraliśmy z drużyną Mistrza Szwecji Järfälla Vattenpolo wygrywając 16:12. Był to o tyle trudny mecz, że przystąpiliśmy do niego właściwie prosto z „samolotu”. Jedak po pierwszej przegranej kwarcie 2:3, drugą wygraliśmy 5:1 i mecz kontrolowaliśmy do samego końca. Kolejny przeciwnik to zespół Hellas SK–Vattenpolo i to spotkanie decydowało o pierwszym miejscu w grupie eliminacyjnej. Mecz zaczął się od naszego prowadzenia 3:1, a powiększając przewagę w w kolejnych kwartach zakończyliśmy spotkanie wygraną i wynikiem 14:6.
Sobotnie półfinały to mecz z Mistrzem Litwy, zespołem Žaibas Elektrenai  i właściwie można powiedzieć reprezentacją Litwy. Spotkanie było bardzo zacięte. Litewski zespół bardzo mocny fizycznie i dobrze technicznie wyszkolony sprawiał sporo kłopotów naszym zawodnikom. Jednak grając bardzo dobrą obronę wyprowadzaliśmy sporo kontrataków zakończonych bramkami, a skuteczne strzały z drugiej linii oddawał nie do zatrzymania w tym meczu Andrzej Maciejewski. Spotkanie było zacięte do ostatniego gwizdka i zakończyło się wynikiem 13:10.
Mecz finałowy to rywalizacja o zwycięstwo w turnieju z zespołem gospodarzy SPIF-Sim Vattenpolo. Szwedzi przy głośnym dopingu publiczności rozpoczęli bardzo energicznie, skutecznie grając w ataku i dobrze broniąc. Z kolei nasi zawodnicy chyba jeszcze odczuwali trudy rywalizacji z Litwinami i dosyć ospale „wchodzili ” w mecz.  Wyrównana rywalizacja była do końca drugiej kwarty, ale wtedy na 2 sekundy przed końcem kwarty przepiękną bramkę zdobył nasz kapitan Marcin Bar pokonując szwedzkiego bramkarza strzałem z ponad 20 metrów w samo „okienko” bramki i ustalając wynik pierwszej połowy na 5:3 dla nas. Jak się okazało był to przysłowiowy „gwóźdź do trumny”  dla naszego przeciwnika i szwedzcy waterpoliści nie byli już w stanie podjąć walki do końca meczu.
Mecz zakończył się wynikiem 10:5 i zwycięstwem ŁSTW OCMER w całym turnieju.

Nasi zawodnicy zostali również wyróżnieni otrzymując indywidualne nagrody.
Najlepszy bramkarz – nagrodę otrzymał Janek Szabłowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Najlepszy strzelec
– nagrodę otrzymał Nikita Chuprina

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Najlepszy zawodnik(MVP)
– nagrodę otrzymał Marcin Bar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Świetne zawody po raz kolejny rozegrał nasz bramkarz Janek Szabłowski broniąc dużo trudnych strzałów ( ponad 70% skuteczność). Cieszy dobra gra Bartka Troczyńskiego, który pod początku sezonu prezentuje wysoką formę. W zespole świetnie zadebiutował Andrzej Maciejewski będąc mocnym punktem zespołu. Bardzo dobrze również grali mniej doświadczeni Gidaszewski, Sielski, Opas, Stasiak, Brzeski skutecznie zastępując nieobecnych doświadczonych liderów drużyny LSTW Ocmer.

ŁSTW Ocmer vs Järfälla Vattenpolo 16:12 ( 2:3; 5:2; 6:3; 3:5)

Sabłowski(bramkarz), Sielski, Stasiak(1 bramka), Gidaszewski (2 gramki), Opas, Ozga( 3 bramki), Brzeski, Troczyński(1 bramka), Chuprina( 4 bramki), Bar(5 bramek), Maciejewski, Kotas( bramkarz)

ŁSTW Ocmer vs Hellas SK–Vattenpolo 14:6 ( 3:1; 3:1; 5:2; 3:2)
Sabłowski(bramkarz), Sielski ( 1 bramka), Stasiak, Gidaszewski (1 bramka), Opas, Ozga, Brzeski, Troczyński(3 bramki), Chuprina( 1 bramka), Bar(1 bramka), Maciejewski ( 7 bramek), Kotas( bramkarz)

ŁSTW Ocmer vs Žaibas Elektrenai 13:10 ( 2:1; 6:1; 2:6; 3:2)
Sabłowski(bramkarz), Sielski(2 bramki), Stasiak, Gidaszewski, Opas, Ozga, Brzeski, Troczyński, Chuprina( 1 bramka), Bar(4 bramki), Maciejewski ( 6 bramek), Kotas( bramkarz)

ŁSTW Ocmer vs SPIF-Sim Vattenpolo 10:5 ( 3:1; 2:2; 4:2; 1:0)
Sabłowski(bramkarz), Sielski( 2 bramki), Stasiak, Gidaszewski, Opas, Ozga( 4 bramki), Brzeski, Troczyński(1 bramka), Chuprina( 2 bramki), Bar(1 bramka), Maciejewski, Kotas( bramkarz)

Końcowa kolejność turnieju
1. ŁSTW Ocmer
2. SPIF-Sim Vattenpolo
3. Järfälla Vattenpolo
4. Žaibas Elektrenai