ŁSTW Ocmer Politechnika Łódzka liderem po Rundzie Eliminacyjnej Ekstraklasy Piłki Wodnej 2021-2022.

ŁSTW Ocmer Politechnika Łódzka liderem po Rundzie Eliminacyjnej Ekstraklasy Piłki Wodnej 2021-2022.

W ostatniej kolejce mieliśmy rozegrać mecz z Chećko Brukarstwo Alfa Gorzów Wlkp. Niestety z niewiadomych powodów włodarze klubu z Gorzowa nie przysłali komunikatu meczowego w regulaminowym terminie ( komunikat dotarł dopiero 2 dni po upłynięciu terminu, co więcej zawierał kilka istotnych błędów formalnych) co z automatu skutkowało przyznaniem walkowera i trzech punktów naszemu zespołowi. Tak więc Rundę Eliminacyjną zakończyliśmy z kompletem zwycięstw. W pozostałych meczach wygrywali faworyci ( patrz ROZGRYWKI-> Ekstraklasa 2021/2022) i końcowa klasyfikacja po rundzie eliminacyjnej przedstawia się następująco:
Grupa Medalowa ( wg. kolejności miejsc):
ŁSTW Ocmer Politechnika Łodzka, AZS Uniwersytet Warszawski, Łukosz Polonia Bytom, Box Logistics Waterpolo Poznań.
Grupa spadkowa ( wg. kolejności miejsc):
Chećko Brukarstwo Alfa Gorzów Wlkp., KSZO Ostrowiec Św., Arkonia Szczecin, UKS Neptun Uniwersytet Łódzki.
Ostatni zespół Grupy Spadkowej ( 8 drużyna w klasyfikacji generalnej) zagra baraże (dwumecz) o utrzymanie z pierwszym zespołem I ligi.

Pierwsze mecze Rundy Finałowej zaplanowano dopiero na początku marca ze względu na udział Reprezentacji Polski w eliminacjach Mistrzostw Europy 2022. Tak więc inauguracyjny mecz rundy finałowej z Łukosz Polonia Bytom rozegramy 5.03.20220 w Zatoce Sportu.

Wcześniej bo już 26/27 lutego zagramy w Final SIX Pucharu Polski 2022. Zawody będą rozegrane na pływalni Uniwersytetu Medycznego W Warszawie.
Zarówno do meczów Pucharu Polski jak i decydujących o medalachspotkań Ekstraklasy – Grupa Medalowa przystąpimy w najsilniejszym składzie ze Stefanem Nacukiem i Bartkiem Troczyńskim ( pauzował ostatnie spotkanie z Waterpolo Poznań). Równie mocno liczymy na mocne wsparcie naszej utalentowanej „młodzieży” ( Garbolewski, Zdziech, Lisek, Rusewicz czy Sylwestrowicz) w każdym meczu.

Aby jak najlepiej przygotować się do zawodów Pucharu Polski i rundy finałowej trener Kujawa i sztab szkoleniowy planują już w lutym rozegranie serii sparingów z mocnymi zespołami z Litwy lub Niemiec. Byłby to bardzo dobry czas na sprawdzenie nowych ustawień i założeń taktycznych oraz wprowadzenia zespołu w rytm meczowy. Problemem mogą się okazać obostrzenia covidowe, ale na razie przygotowania ruszają z pełną energią.

W planach mamy również udział w kolejnym turnieju serii Nordic Cup w Kopenhadze ( pierwsza połowa marca), który jak sygnalizują gospodarze turnieju będzie bardzo mocno obsadzony. Oprócz ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka również KVIK Waterpolo, WC Dynamo Lviv, SVA Malmö .

Z kolei gospodarzem turnieju finałowego cyklu Nordic Cup będzie ubiegłoroczny triumfator czyli ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka, a same zawody będą rozegrane na pływalni w Zatoce Sportu na początku czerwca.
Szczegółowy harmonogram meczów Ekstraklasy 2021/2022 ->https://www.lstw.pl/ekstraklasa-2021-2021

Zapraszamy kibiców i sympatyków waterpolo do Zatoki Sportu już 5 marca 2022.