Porażka w Warszawie – ŁSTW Ocmer vs AZS UW W-wa 7:11

Bez zwycięstwa wracamy z Warszawy. ŁSTW OCMER vs AZS UW W-wa 7:11. Do meczu przystąpiliśmy bez Konrada Czapczyńskiego ( kara meczu za czerwoną kartkę). Co więcej na treningu tuz przed meczem groźnej kontuzji kciuka nabawił się Stefan Naćuk. Z kolei mocno skoncentrowany AZS UW rozpoczął mecz z dużą energią, wyprowadzając co chwilę groźne kontrataki. Na pierwszą bramkę nie musieliśmy długo czekać bo już pod koniec pierwszej minuty bardzo skuteczny tego dnia center warszawiaków Messan More zdobył swoją pierwszą w tym spotkaniu bramkę. Co prawda natychmiast odpowiedział dobrze usposobiony Piotrek Michalski, ale to warszawiacy pierwszą kwartę kończyli prowadzeniem 3:2. Druga kwarta to ponownie walka na całym boisku i ponownie kwarta wygrana przez AZS UW 2:1.  Trzecią  kwartę rozpoczęliśmy ponownie od bramki Piotrka Michalskiego i wydawało się, że zaczynamy przejmować inicjatywę w grze. Niestety na skutek prostych błędów w obronie ponownie warszawiacy wywalczyli dwa rzuty karne ( More), a dodatkowo ładnymi rzutami z drugiej linii pokazali się Maciejewski i Chuprina. Ostatnia kwarta to obustronna wymiana ciosów. AZS UW mając bezpieczną przewagę 4-ch bramek spokojnie kontrolował mecz. Nam z kolei zabrakło trochę precyzji w strzałach bo kilka trafiło w słupki i poprzeczkę. Na więcej zabrakło już nam sił i czasu, a kwarta zakończyła się remisowo 1:1. Końcowy wynik to 11:7 dla AZS UW Warszawa.
Podsumowując, nie potrafiliśmy znaleźć recepty na centra przeciwników Messana Morre. Wywalczył on 3 rzuty karne, które skutecznie egzekwował Maciejewski, a sam zdobył dodatkowo 3 bramki. W naszym zespole ponownie zawodziła skuteczność i konsekwencja w realizacji przedmeczowych założeń.

To już druga nasza porażka w rundzie rewanżowej. Co prawda do meczu przystąpiliśmy bez Czapczyńskiego i z mocno kontuzjowanym Naćukiem, ale martwi bardzo nierówny styl gry naszego zespołu. Po okresach dobrej gry nie wiadomo dlaczego pojawia się chaos i tracimy „głupie” bramki.
Teraz mamy trzy tygodnie przerwy i zaczynamy mecze rewanżowe.
Kolejny mecz w Gliwicach z WTS Polonią Bytom.

Zespół ŁSTW Ocmer wystąpił w składzie:
Szabłowski Jan (bramkarz), Grzegorz Knap, Naćuk Stefan, Garbolewski Dominik, Lisek Aleksander, Piotr Michalski, Rusewicz Alan, Troczyński Bartek, Tomicević Stefan, Diakonów Michał, Zdziech Kacper.