Rzuty karne w Warszawie w meczu Mistrza i Vice Mistrza Polski.

W rozegranej w miniony weekend II rundzie Ekstraklasy piłki wodnej niezwykle gościnni okazali się gospodarze solidarnie przegrywając swoje  mecze.
I tak w najciekawszym meczu w Warszawie Łukosz WTS Polonia Bytom pokonał AZS UW Warszawa po rzutach karnych 13:11. Warto zaznaczyć, że w ubiegłym sezonie oba zespoły do końca rywalizowały o zwycięstwo w rozgrywkach i to właśnie Warszawianie niespodziewanie wywalczyli tytuł Mistrza Polski. W sobotnim meczu od początku inicjatywę przejął AZS UW prowadząc nawet 5:2. I gdy wydawało się, że zawodnicy ze stolicy będą kontrolowali mecz zespół Polonii Bytom wrócił do gry po skutecznych akcjach Mateusza Bomby i Radosława Paczyny.
Mecz do końca był bardzo zacięty, a wyrównującą bramę zdobył  AZS UW na 8 sekund przed zakończeniem doprowadzając do remisu 8:8. Bytomianom już zabrakło czasu na skuteczną odpowiedź i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Lepsi w nich okazali się zawodnicy Łukosz WTS Polonia Bytom wygrywając cały mecz 13:11

AZS UW Warszawa vs Łukosz WTS Polonia Bytom 11:13
AZS UW Warszawa: Chuprina 2, Maciejewski 2, Moore 2, Nerlewski 1, Grabiński 1, Kaleta 1, Kiljan 1, Bar 1
Łukosz WTS Polonia Bytom: Bomba 5, Moś 2, Radwański 2, Paczyna 2, Struzik 1, Abdas 1

W pozostałych meczach wygrywali również faworyci.
W Ostrowcu Świętokrzyskim miejscowe KSZO Ostrowiec Św. przegrało z Box Logistics Waterpolo Poznań 7:18. Od początku spotkania Poznaniacy uzyskali przewagę kilku bramek (na koniec pierwszej kwarty 1:6), kontrolując mecz do końcowego gwizdka.  Zawodnicy KSZO Ostrowiec Św. ambitnie walczyli, ale nie byli w stanie przejąć inicjatywy, a z kolei poznaniacy bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd czy zawahanie ostrowian.
KSZO Ostrowiec vs Box Logistics Waterpolo Poznań 7:18
KSZO Ostrowiec: Krakowiak 2, Nabrzuchowski 1, Kochański 1, Mesaros 1, Skrzypiński 1, Nochelski 1, Gabryszewski 1
Box Logistics Waterpolo Poznań: Kowalewski 5, Oleksów J. 5, Piro 2, Różycki 2, Piecuch 1, Ślusarczyk 1, Machniewski 1

Natomiast w Łodzi UKS Neptun UŁ  wysoko przegrał z Chećko Brukarstwo ALFA Gorzów Wielk. 6:32. Mecz od początku był jednostronny i właściwie gorzowski zespół robił co chciał na boisku wykorzystując bezradność zawodników Neptuna.  Jest to kolejny mecz w którym łodzianie bardzo słabo wypadli i wygląda na to że jeżeli nie zrobią wzmocnień w kolejnym okienku transferowym będą jednym z kandydatów do opuszczenia Ekstraklasy.
UKS Neptun UŁ vs Chećko Brukarstwo ALFA Gorzów Wielk. 6:32
UKS Neptun UŁ: Nowicki 3, Telebuch 2, Gaszewski 1, Kitłowski 1
Chećko Brukarstwo ALFA Gorzów Wielk.: Brończyk 5, Cegielski 5, Bar 5, Andruszkiewicz 5, Czapla 3, Buczkowski 3, Szymonik 3, Wieloch 2, Rękawek 1,