ŁSTW Politechnika Łódzka Ocmer Mistrzem Polski po raz 18 !!!

To była formalność !  Mistrz Polski ŁSTW Politechnika Łódzka Ocmer potwierdził dominację i dwukrotnie pokonał Waterpolo Poznań 11:8 (1:5,6:0,3:0,1:3) i  18:8 (5:1,3:2,5:3,5:2) w ostatniej rundzie Ekstraklasy 2018.  Wszystkie rozstrzygnięcia zapadły już wcześniej i mecze z poznaniakami nie miały wpływu na końcowe lokaty w tabeli Mistrzostw Polski.  Taka sytuacja spowodowała słabą mobilizację naszych zawodników w pierwszym meczu. Ambitni poznaniacy rozpoczęli mecz grając „szybką” piłkę i  wykorzystując błędy popełniane przez naszych zawodników wygrywając kwartę 5:1. Dopiero reprymenda trenera Kujawy spowodowała, że Mistrzowie Polski zaczęli grać „swoją” grę wygrywając drugą i trzecią kwartę do zera (6:0 i 3:). Mecz zakończył się wynikiem 11:8, a najlepszym zawodnikiem został wybrany Troczyński. Mecz popołudniowy od początku przebiegał pod nasze dyktando, będąc przez cały czas pod kontrolą i kończąc się wynikiem 18:8 ( najlepszy zawodnik Marcin Bar).
To już 18 tytuł Mistrz Polski i w historii polskiego waterpolo nasz klub jest zdecydowanym liderem. Co więcej trener Edward Kujawa zapowiada walkę o kolejne tytuły i śrubowanie tego rekordu za co wszyscy sympatycy waterpolo w Łodzi na pewno będą trzymać kciuki 🙂