ŁSTW Ocmer vs AZS UW W-wa w III kolejce rundy rewanżowej – grupa medalowa

W III kolejce grupy medalowej Ekstraklasy2021/2022 ŁSTW Ocmer na wyjeździe spotka się z aktualnym Mistrzem Polski AZS UW W-wa. Oba zespoły przegrały swoje ostatnie mecze i solidarnie po rzutach karnych. Warszawiakom właściwie tylko zwycięstwo zapewnia jeszcze możliwość obrony tytułu mistrzowskiego. Z kolei nasz zespół co prawda jest nadal na pierwszym miejscu w tabeli z przewagę 8 punktów właśnie nad warszawianami, zespołem z Poznania, ale chcąc myśleć o pierwszym miejscu na koniec rozgrywek nie można gubić punktów w taki sposób jak to miało miejsce w Poznaniu.
AZS UW to zespół stanowiący mieszankę doświadczenia i młodości. Szczególnie groźny jest potężny center Messan Moore oraz najlepszy strzelec zespołu ze stolicy Andrzej Maciejewski.

Przed trenerem Kujawą i sztabem szkoleniowym niełatwe zadanie przywrócenia naszej drużyny po ostatniej porażce na zwycięską ścieżkę. Najważniejsze, aby wszyscy zawodnicy podeszli do meczu z dobrym nastawieniem i od początku zespół realizował opracowane zadania taktyczne. Michalski, Tomićević czy Naćuk w ataku są niezwykle groźni wyprowadzając szybkie kontry, ale również mogący również zaskoczyć strzałem z drugiej linii.  Ale jak zwykle na pewno decydująca będzie nasza defensywa z kierującym ją Michałem Diakonowem. Jeżeli potrafimy utrudnić warszawianom rozegranie piłki w ataku oraz dostarczanie jej do centra to wynik meczu na pewno będzie dla nas korzystny.

Trzymamy kciuki za naszych:)!!!!!
Transmisja z meczu o godzinie 20.30 na kanale youtube.