ŁSTW Ocmer Mistrzem Polski Ekstraklasy waterpolo 2021/2022

Można powiedzieć nareszcie. Po dwóch latach przerwy tytuł Mistrza Polski w piłce wodnej wraca Łodzi.
Jest to już 20 tytuł w historii łódzkiego klubu, a 18 zdobyty przez trenera Edwarda Kujawę.

Ostatni mecz z AZS UW Warszawa nie decydował już o złotym medalu, ale dla zespołu ze stolicy zwycięstwo dawało drugie miejsce i srebrny medal. My natomiast walczyliśmy o miano zespołu niepokonanego na własnym obiekcie.

Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów z obu stron, ale to AZS UW objął prowadzenie. Co prawda natychmiast wyrównaliśmy, ale niestety graliśmy nieskutecznie. Zamiast prowadzić 5:1, kwarta zakończyła się remisem 2:2.
Drugą kwartę lepiej rozpoczęli warszawianie chociaż my też mieliśmy zwoje szanse. Niestety strzały Tomicevica, Nacuka czy Michalskiego były nieskuteczne. Po pierwszej połowie AZS UW prowadził 7:4. W trzeciej kwarcie po zmianie stron wydawało się, że odzyskaliśmy inicjatywę niwelując przewagę AZS UW do jednej bramki ( 10:11). Co więcej w połowie ostatniej kwarty do remisu 11:11 doprowadził Nacuk i była szansa na objęcie prowadzenia, ale ponownie niesamowity w sobotę Messan Moore z AZS UW wypracował karnego, a w kolejnej akcji wykluczenie. Co prawda Konrad Czapczyński zmniejszył różnicę na 12:13, ale to warszawianie postawili kropkę nad i i wygrali cały mecz 13:14. Niestety nie poradziliśmy sobie z neutralizacją centra w warszawskim zespole. Messan Moore wypracował 3 karne , kilka wykluczeń oraz zdobył 3 bramki. Bardzo dobrze zagrał również 16letni Grabiński ( 3 bramki, karny , wykluczenie). Wydaje się, że nasi zawodnicy nie do końca podeszli w stu procentach skoncentrowani do tego meczu mając w głowie już złoty medal. Na podsumowanie i analizę całych rozgrywek na pewno przyjdzie czas, ale najważniejsze, że cel postawiony przed sezonem przez Zarząd i sztam szkoleniowy został zrealizowany. JESTEŚMY PONOWNIE MISTRZEM POLSKI!!!!!

Gratulujemy zawodnikom i trenerom złotego medalu a wszystkim kibicom dziękujemy za doping przez cały sezon:)

ŁSTW Ocmer vs AZS UW Warszawa 13:14 (2:2; 2:5; 6:4; 3:3)
Zespół ŁSTW Ocmer wystąpił w składzie:
Jan Szabłowski (bramka), Grzegorz Knap, Konrad Czapczyński, Stefan Naćuk, Dominik Garbolewski, Aleksander Lisek, Piotr Michalski, Alan Rusewicz, Bartek Troczyński, Stefan Tomicević, Michał Diakonów, Kacper Zdziech, Marcel Sylwestrowicz (bramka).
Trenerzy Edward Kujawa, Grzegorz Gruszecki

Bramki dla naszego zespołu: Nacuk 4, Michalski 3, Tomicević 2, Czapczyński 2, Diakonów 1,Knap 1.