ŁSTW Ocmer do Poznania po kolejną wygraną ?

W Poznaniu, w niedzielę o godzinie 14 w kolejnym meczu Ekstraklasy piłki wodnej ŁSTW Ocmer zmierzy się z Box Logistics Waterpolo Poznań, który w ostatniej kolejce rundy medalowej dość niespodziewanie pokonał aktualnego Mistrza Polski AZS AWF W-wa, aż 20:9. Poznaniacy to bardzo solidna drużyna dysponująca m.in dobrze rzucającą drugą linią (Różycki, Kowalewski) oraz dysponującym szybkim zaskakującym strzałem skrzydłowym Janem Oleksowem. Zespół prowadzi trener Kadry Narodowej seniorów Donat Oleksów.

Wydaje się, że kluczem do zwycięstwa będzie właśnie neutralizacja drugiej linii poznańskiego zespołu. Co więcej trzeba zwrócić szczególną uwagę na doświadczonego Różyckiego, który często oprócz organizacji gry również ustawia się na pozycji centra.

Nasz sztab szkoleniowy musi koniecznie „przekonać” naszych zawodników do maksymalnej gry od pierwszego gwizdka bo maniera, która uwidoczniła się w ostatnich dwóch meczach z Polonią Bytom ( zaczynamy niemrawo i dopiero gonimy wynik) może z solidnym zespołem z Poznania nie dać sukcesu.

Mocna gra obronna od początku meczu ( mamy świetnych Diakonowa i Czapczyńskiego), wyprowadzanie kontr ( dobrze pływający Naćuk, Tomicewić czy Michalski) wreszcie skuteczność rozgrywania stałych fragmentów gry( przewaga) oraz dodając mocną pozycję centra ( Knap) mają szansę zapewnić końcowy sukces.
Mecze zaplanowany jest o dosyć nietypowej porze – w niedzielę o godz 14, ale mamy nadzieję że nie przeszkodzi to końcowym sukcesie.

Niestety z meczu nie będzie transmisji na kanale youtube.

Trzymamy kciuki za ŁSTW Ocmer !!!