Rok 2017 – podsumowanie :)

Korzystając ze zbliżającego się końca 2017 roku chcielibyśmy przedstawić dla tych sympatyków waterpolo ( i nie tylko ), którzy być może nie dość systematycznie śledzili wydarzenia krótkie podsumowanie osiągnięć i zmian, które wydarzyły się w tym roku w naszej organizacji.

Sportowo:
Seniorzy po nieudanym sezonie 2015/2016 odzyskali  tytuł Mistrza Polski oraz po raz kolejny zdobyli  Puchar Polski 2017.

Nie było to łatwe zadanie ponieważ zespół przystępując do rozgrywek 2016/2017 został mocno przebudowany.
Trzon drużyny pozostał bez zmian ( Michalski, Knap, bracia Bar, Szabłowski), ale został uzupełniony nowymi zawodnikami ( Tomicewicz, Dubelir, Troczyński, Sielski) oraz obiecującymi młodzieżowcami ( Zemło, Brzeski, Cichoń, Gidaszewski, Wulkiewicz, Malinowski , Opas). Dla trenera Kujawy było to dużym wyzwaniem tym bardziej, że w rundzie rewanżowej z powodów kłopotów ze zdrowiem wypadł ze składu najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Michał Bar.

Również zespoły młodzieżowe zrobiły zdecydowany progres do poprzednich lat. Młodzicy U-15 zdobyli złoty medal Mistrzostw Polski, młodzicy U-13 medal brązowy Mistrzostw Polski, a juniorzy medal srebrny Mistrzostw Polski.

Kontynuacja szkoleniowej współpracy z serbskim trenerem Aleksandrem Kristosewiczem  daje coraz lepsze efekty, a  coroczne zgrupowania przedsezonowe w Serbii pozwalają zapoznać się naszym trenerom z  „serbską”  szkołą waterpolo co  już mogliśmy zaobserwować w wynikach drużyn młodzieżowych.

Organizacyjnie:
Tu również nastąpiły ogromne zmiany na plus. Po pierwsze kontynuujemy współpracę z firma Ocmer, a od września sponsorem strategicznym została Politechnika Łódzka. Pozyskanie Politechniki Łódzkiej jako sponsora strategicznego spowodowało, że  naszym nowym „domem” jest obecnie najnowocześniejsza pływalnia w Polsce  – 50 metrowy basen Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”.   Jest to bardzo istotne bo właściwie po raz pierwszy w historii łódzkiego waterpolo przez cały sezon treningi mogą być realizowane na pełnowymiarowym boisku 30x20m co niewątpliwie skutkuje podniesieniem jakości treningów.
Również od września uruchomiliśmy pierwszą klasę sportową z elementami waterpolo w szkole podstawowej nr 46 która  trenuje  w Zatoce sportu co przy równoległej kontynuacji szkolenia młodzieży na Wodnym Raju pozwala mieć nadzieję, że za kilka lat utalentowani zawodnicy zasilą zespół seniorów.

W planach:
Na przyszły 2018  rok założenia  są równie ambitne. W planach jest  organizacja międzynarodowego turnieju seniorów z udziałem 3-4 zespołów zagranicznych oraz turnieje juniorów i młodzików.  Zespół  seniorów ponownie  będzie walczył o juz 18 tytuł MP, a zespoły młodzieżowe mają za zadanie powtórzyć wyniki z poprzednich rozgrywek. Również zdobycie po raz kolejny przez seniorów Pucharu Polski jest jak najbardziej możliwe 🙂

Życzmy realizacji planów trenerom,  zawodnikom, a naszym sponsorom  i wiernym kibicom satysfakcji.