Pogrom w derbach Łodzi: ŁSTW OCMER vs NEPTUN UŁ – 20:2

Jak można było przewidywać rywalizacja lidera rozgrywek (ŁSTW) z ostatnim zespołem w tabeli (Neptun) była jednostronnym widowiskiem. Nasi zawodnicy odpowiednio zmotywowani na odprawie przedmeczowej nie popełnili błędów z meczu z KSZO Ostrowiec i od pierwszego gwizdka narzucili Neptunowi swoją grę. Startowa siódemka (Szabłowski, Czapczyński, Diakonów, Michalski, Troczyński, Knap i Tomicewić) bardzo szybko uzyskała przewagę grając pressing na naszej połowie boiska. Doświadczenie, przewaga fizyczności oraz indywidualne umiejętności zawodników były po naszej stronie. Nieliczne próby strzałów skutecznie bronił Janek Szabłowski. Inauguracyjna kwarta zakończyła się rezultatem 5:0 dla ŁSTW. Od drugiej kwarty trener Kujawa rotował już całym składem dając szansę gry wszystkim zawodnikom. Obraz gry nie zmienił się do końcowego gwizdka. Neptun co prawda próbował prowadzić swoją grę, ale nasza „młodzież” wspierana rutyniarzami nie pozwoliła nawet przez moment na przejęcie inicjatywy przez przeciwnika. Po zmianie stron  na naszej bramce równie skutecznie bronił Marcel Sylwestrowicz, a Dominik Garbolewski, Kacper Zdziech, Marek Wasiński czy Olek Lisek skutecznie zastępowali starszych kolegów. Cieszy wysoka od początku rozgrywek forma Piotrka Michalskiego, który prowadzi w klasyfikacji na najlepszego strzelca z 26 bramkami. Mecz zakończył się rezultatem 20:2 i można powiedzieć że to był najniższy wymiar „kary” dla Neptuna. Należy nadmienić , że to nie pierwszy tak druzgoczący wynik zespołu Neptuna w rozgrywkach Ekstraklasy i można zadać pytanie do kierownictwa naszej piłki wodnej (KTPW) czy miała sens likwidacja I ligi, gdzie właśnie takie zespoły rywalizowały na podobnym poziomie sportowym zdobywając jednocześnie doświadczenie. Sztuczne powiększenie Ekstraklasy do 8 zespołów i likwidacja I ligi w sezonie 2019/2020 spowodowała, że zespoły z końcowych miejsc tabeli nie prezentują wystarczającej jakości sportowej, aby móc nawiązać rywalizację z najlepszymi. Można zadać pytanie czy taka zmiana była korzystna dla dyscypliny i zawodników czy tylko dla zainteresowanych klubów?

Zespół ŁSTW Ocmer wystąpił w składzie:
Szabłowski Jan (bramkarz), Grzegorz Knap, Czapczyński Konrad, Zdziech Kacper, Garbolewski Dominik, Lisek Aleksander, Piotr Michalski,Wasiński Marek, Troczyński Bartłomiej Tomicević Stefan, Diakonów Michał, Wojtek Kotaś, Marcel Sylwestrowicz (bramkarz).