ŁSTW Ocmer vs Box Logistics Waterpolo Poznań 6:3

Sobotni mecz z Box Logistics Waterpolo Poznań był bardzo ważny dla ŁSTW Ocmer.  Pozostawić dobre wrażenie po wcześniejszych wygranych spotkaniach dla kibiców, a wygrana z Box Logistics Waterpolo Poznań zapewniała nam zachowanie pozycji lidera na koniec rundy eliminacyjnej pomimo jeszcze jednej kolejki meczowej (z Chećko Brukarstwo Alfa Gorzów vs ŁSTW Ocmer 15.01.2022). Jak się okazało tuż przed rozpoczęciem meczu z powodów osobistych nie mógł wystąpić Bartek Troczyński co wymusiło konieczność zmian w składzie. Zespół z Poznania znany jest z twardej gry na pograniczu faulu i mecz zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Pierwsza kwarta to wymiana „ciosów”, a pierwszą bramkę dopiero po trzech minutach zdobyli poznaniacy, ale natychmiast zrewanżowaliśmy się golem Tomicevića doprowadzając do remisu 1:1. Kolejny gol zdobyty po prawie kolejnych 10 minutach gry (II kwarta) przez Oleksowa ponownie daje poznaniakom prowadzenie 2:1 i jednobramkowe prowadzenie po połowie meczu. Sytuacja nie wyglądała dla nas optymistycznie bo wykluczenie z gry z prawem zamiany pod koniec drugiej kwarty otrzymał nasz lider Piotrek Michalski. Tradycyjnie już świetnie bronił Janek Szabłowski dzięki któremu poznaniacy nie wyszli na wyższe prowadzenie. O ile gra w defensywie wyglądała przyzwoicie to dużym problemem był atak. Mieliśmy sporo pozycji na zdobycie bramki, nawet w sytuacjach z przewagą jednego zawodnika, ale nasi doświadczeni zawodnicy albo podejmowali złe decyzje strzeleckie albo zawodziła skuteczność. Aby przełamać tą sytuację w trzeciej kwarcie trener Kujawa „wpuścił” do gry naszego uzdolnionego juniora Dominika Garbolewskiego, za co ten odpłacił się golem na 2:2 dającym nam remis. Wydaje się, że to był decydujący moment w meczu bo za chwilę bramkę na prowadzenie zdobył Grzegorz Knap i pomimo wyrównania przez Poznań na 3:3 przed końcem III kwarty to my przejęliśmy inicjatywę w meczu. W decydującej czwartej kwarcie po ponad dwuminutowym „pływaniu” grę w swoje ręce przejęli nasi najbardziej doświadczenie Diakonów i Knap. Najpierw Michał Diakonów dwukrotnie zaskoczył bramkarza gości strzałami z drugiej linii dając nam prowadzenie 5:3, a poznaniaków finalnie „zatopił” Grzegorz Knap strzelając również z drugiej linii tzw. „czapę” bramkarzowi Box Logistics Waterpolo Poznań. Poznaniakom zabrakło już sił i pomysłu na odwrócenie losów meczu i spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 6:3. Należy podkreślić zaangażowanie całego zespołu, a zawodnicy z ławki dawali bardzo dobre zmiany. Z  pewnością cieszy bardzo wysoka forma utrzymywana od początku sezonu przez naszego pierwszego bramkarza Janka Szabłowskiego.
Kolejny – ostatni mecz rundy eliminacyjnej rozegramy 15 stycznia 2022 na wyjeździe w Gorzowie z Chećko Brukarstwo Alfa Gorzów. Będzie to bardzo ważne spotkanie dla gorzowian bo ewentualna wygrana da im awans do grupy medalowej kosztem aktualnego vice Mistrza Polski Polonii Bytom.

Zespół ŁSTW Ocmer wystąpił w składzie:
Szabłowski Jan (bramkarz), Grzegorz Knap, Czapczyński Konrad, Zdziech Kacper, Garbolewski Dominik, Lisek Aleksander, Piotr Michalski, Rusewicz Alan, Tomicević Stefan, Diakonów Michał, Stasiak Miłosz, Sylwestrowicz Marcel (bramkarz).
Trenerzy Edward Kujawa, Grzegorz Gruszecki

W Zatoce Sportu naszych zawodników zaobaczymy dopiero na początku marca w pierwszym meczu juz rundy medalowej.
ŁSTW Ocmer vs Box Logistics Waterpolo Poznań ( 1:1; 0:1; 2:1; 3:0)