ŁSTW Ocmer Mistrzem Polski 2019 !!!

ŁSTW Ocmer zdobywając  już 19-ty tytuł  Mistrza Polski 2019 potwierdził dominację krajowych boiskach.  Piątkowo/sobotnie mecze ze srebrnym medalistą Łukosz WTS Polonia Bytom nie miały już wpływu na końcową kolejność, ale gospodarze dwumeczu waterpoliści ŁSTW Ocmer okazali się wyjątkowo gościnni dla bytomian przegrywając w nie najlepszym stylu oba spotkania 7:12 i 14:15( po rzutach karnych).  Piątkowy mecz był wyrównany przez dwie kwarty z lekkim wskazaniem dla naszego zespołu (3:2 po dwóch kwartach). Niestety trzeci kwarta okazała się katastrofalna  w naszym wykonaniu. Złe decyzje w ataku i słaba gra w obronie pozwoliły bytomianom odskoczyć na bezpieczną przewagę 5 bramek  ( 6:11) dla bytomian i po remisowej czwartej kwarcie (1:1) mecz zakończył się naszą porażką 7:12. Z kolej w sobotę rozgrywając ostatni mecz sezonu 2018/2019 rozpoczęliśmy  jak przystało na lidera rozgrywek wygrywając po pierwszej kwarcie 6:2. Znowu jednak po dobrym poczatku w kolejnych kwartach graliśmy bardzo źle pozwalając bytomianom odrabiać straty ( druga kwarta przegrana 0:2).  Reprymendy trenera Kujawy tylko chwilowo poskutkowały co pozwoliło po trzech kwartach prowadzić trzema bramkami ( 9:6). Jednak w ostatniej kwarcie ponownie „stanęliśmy” co szybko wykorzystali bytomianie doprowadzając do remisu 10:10. Na 17 sekund przed końcem meczu mieliśmy jeszcze okazję rozstrzygnąć mecz w normalnym czasie na naszą korzyć mając przewagę zawodnika, ale nie wykorzystaliśmy tej sytuacji oddając niecelny strzał. O zwycięstwie decydowały rzuty karne które lepiej egzekwowali bytomianie zwyciężając finalnie 15:14. Małym usprawiedliwieniem dla naszych zawodników może być bardzo słaby poziom sędziowania. To dotyczyło oczywiście obu zespołów, ale niestety więcej niezrozumiałych decyzji mających wpływ na wynik dotyczyło naszych graczy ( m.in wykluczenia z prawem i bez prawa zamiany).

Na obszerniejsze podsumowanie sezonu będzie jeszcze czas ponieważ już niedługo czeka naszych seniorów trzeci turniej Interligi 15/16 czerwca rozgrywany w Zatoce Sportu na który serdecznie zapraszamy.

Złoci medaliści Ekstraklasy 2019,  Mistrzowie Polski ŁSTW OCMER wystąpili w składzie : J.Szabłowski, G.Knap, A.Wulkiewicz, K.Zdziech, P.Michalski, S.Dubelir, D.Sielski, B.Troczyński, N.Chuprina, M.Bar, A.Maciejewski, W.Kotaś, M.Cichoń, J.Brzeski, M.Stasiak.
Trenerzy Edward Kujawa  i Grzegorz Gruszecki

Piątek 24.05.2019
ŁSTW OCMER vs Łukosz WTS Polonia Bytom 7:12 (1:2; 2:1; 3:8; 1:1)
bramki dla ŁSTW OCMER: Chuprina 2, Michalski 1, Maciejewski 1, Dubelir 1, Bar 1, Brzeski 1
Niedziela
ŁSTW OCMER vs Łukosz WTS Polonia Bytom 10:10 (6:2; 0:2; 3:2; 1:4), karne 4:5
bramki dla ŁSTW OCMER:  Michalski 3, Maciejewski 3, Chuprina 2, Brzeski 1, Troczyński 1