EUSa 2019 Koper – Lodz University of Technology vs University of Primorska 13:7


Drugi mecz i bardzo ważne zwycięstwo zespołu AZS PŁ z University of Primorska – gospodarzami Akademickich Mistrzostw Europy w Piłce wodnej 2019 w Koprze (Słowenia) 13:7. Mecz rozpoczął się z z małym opóźnieniem i być może z tego powodu nasi zawodnicy nie najlepiej rozpoczęli spotkanie. Po nie wykorzystanej przewadze  i kolejnej kontrze zamiast naszego prowadzenia Słoweńcy na koniec pierwszej kwarty prowadzili 3:0. Co więcej gra naszej drużyny było bardzo nerwowa i chaotyczna. Po pierwszej kwarcie trener Edward Kujawa dokonał kilku istotnych zmian w ustawieniu zespołu oraz w  taktyce defensywnej i te zmiany pokazały się skuteczne w całym przekroju meczu, Kolejna, druga kwarta wygrana przez naszą drużynę 5:0 nie dość, że wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie, ale również spowodowała dużą nerwowość w gre Słoweńców. Po zamianie stron gra była wyrównana jednak ze wskazaniem na naszą korzyść. Trzecia kwarta zakończyła się zwycięstwem 5:3 dla nas i prowadziliśmy 10:6. Ostatnia , czwarta kwarta to agresywna, ale też chaotyczna gra Słoweńców, którzy jeszcze mieli nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Jednak mądra i konsekwentna realizacja przedmeczowych założeń taktycznych przez naszą drużynę doprowadziła do końcowego sukcesu 13:7. W naszym zespole na  szczególnie wyróżnienie zasłużyli Janek Szabłowski, którego skuteczne akcje na bramce pomogły zespołowi wrócić do gry, Bartek Szymański, trzymający nasz zespół w grze w trudnych momentach, Piotrek Michalski, którego energia pociągnęła zespół do zwycięstwa, Nikita Chuprina wykorzystujący każdy błąd Słoweńców do powiększenia naszej przewagi czy ciężko pracujący Andzerzeej Maciejewski i Marcin Bar.  Podsumowując na końcowy sukces zapracował cały zespół wykazując się niesamowitą wolą walki.
Kolejny rywal naszego zespołu to St. Cyril and Methodius University of Skopje, a ewentualne zwycięstwo otwiera nam drogę do finału:)

EUSa 2019 Koper – Lodz University of Technology vs University of Primorska 13:7
bramki dla naszego zespołu: Michalski 5, Szymański 3, Chuprina 3, Bar 1, Wulkiewicz 1.