NORDIC Waterpolo League – zwycięstwo ŁSTW Ocmer

Trzy mecze i trzy zwycięstwa taki bilans zanotował ŁSTW Ocmer w rozegranym w Zatoce Sportu drugim turnieju eliminacyjnym NORDIC Waterpolo League. Nasz zespół przystąpił do zawodów w mocno eksperymentalnym składzie ponieważ ze względu na chorobę lub obowiązki na uczelni nie mogli wystąpić Maciejewski, Szymański, Kaleta czy Sielski. Wydawało się, że w tej sytuacji skorzystają z możliwości gry zawodnicy, którzy  na co dzień „rywalizują” o miejsce w zespole ekstraklasowym (Cichoń, Brzeski, Miłosz czy Kotas), ale jak się okazało nie wszyscy poważnie potraktowali szansę daną przez trenera Kujawę.
W piątkowym spotkaniu z Jarrfalla Sztokholm po pierwszej wyrównanej kwarcie wygranej przez nasz zespół 5:4, w drugiej uzyskaliśmy zdecydowana przewagę zdobywając większość bramek z kontry wygrywając 8:3. W trzeciej i czwartej kwarcie trener Kujawa dał szansę gry zawodnikom „zmiennikom” i obie zakończyły się jednobramkowym zwycięstwem ( 4:3 i 3:2). Mecz zakończył się wynikiem 20:12.  Sobotnia rozpoczęła się meczem z fińskim Kuhat Academy. Młody zespół z Helsinek nie był w stanie nawiązać rywalizacji z naszymi zawodnikami i wyraźnie przegrywając wszystkie kwarty (7:1; 3:0; 4:1; 6:3). Co ciekawe Finowie nie wykorzystali czterech rzutów karnych. Końcowy wynik to 20 :5 dla ŁSTW  Ocmer.  Jak się okazało najciekawszy i najbardziej emocjonujący był ostatni wieczorny mecz ze SPIF Sztokholm. Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z wytycznymi trenera Kujawy tj. mocna obrona i szybkie kontry co dało efekt w postaci prowadzenia 5:2. Niestety na koniec kwarty za dyskusję z sędzią karę „wykluczenie z prawem zamiany”otrzymał  najlepszy na boisku Chuprina co oznaczało ze nie może już grać do końca meczu. Wykorzystując ten fakt Szwedzi zaczęli grać odważniej i drugą i trzecią kwartę wygrali odpowiednio (3:2 i 4:2).  Czwarta kwarta rozpoczynała się od remisu 9:9, ale mieliśmy kłopot z dużą ilością wykluczeń. Po dwa mieli grający dobre zawody Czapczyński oraz doświadczeni Knap i Michalski.  Co prawda Szwedzi szybko zdobyli bramkę na prowadzenie (9:10), ale skutecznie odpowiedział Bar i dwukrotnie Knap i znowu prowadzenie było po naszej stronie (12:10). Goście cały czas mocno atakowali starając się wykorzystać fakt, że na trzy minuty do końca meczu ŁSTW Ocmer grał jednego zawodnika mniej ponieważ po trzy faule główne mieli już w.w Knap, Michalski i Czapczyński, a trener Kujawa nie miał już zmienników. Jednak doświadczenie i tradycyjnie już świetna postawa w bramce Szabłowskiego pozwoliła utrzymać dwubramkowe prowadzenie do końca meczu tj. 12: 10 dla łodzian. Zwyciężając w obu turniejach kwalifikacyjnych ŁSTW Ocmer zapewnił sobie udział w turnieju finałowym który odbędzie się 7-9 lutego w Sztokholmie.
Jak podkreślił w podsumowaniu trener Kujawa dobrze zaprezentowali się „młodzi”: Czapczyński, Zdziech, Gabryszewski czy Wulkiewicz co na pewno dobrze rokuje przed eliminacyjnym turniejem w kategorii młodzieżowca, który będzie rozegrany w najbliższy weekend w Poznaniu.

Wyniki meczów:

LSTW Ocmer – Jarfalla Sztokholm 20:12 (5:4;8:3;4:3;3:2)
bramki: Michalski 7, Chuprina 5, Troczynski 3, Czapczyński 3, Knap 1, Gabryszewski 1

LSTW Ocmer – Kuhat Academy Oslo 20:5 (7:1;3:0;4:1;6:3)
bramki: Troczynski 5, Chuprina 4, Michalski 3 Zdziech 1, Czapczyński 4, Wulkiewicz 1, Gabryszewski 1, Bar 1, Knap 1

LSTW Ocmer – SPIF Sztokholm 12:10 (5:2;2:3;2:4;3:1)
bramki:  Chuprina 3, Czapczyński 3, Troczynski 2, Michalski 2, Knap 1, Michalski 1, Wulkiewicz 1