I Liga – weekend bez zwycięstwa ŁSTW Politechnika Łodzka

ŁSTW  Politechnika Łódzka bez zwycięstwa w kolejnym turnieju I Ligi. Sobotni mecz z AZS Uniwersytet Warszawski od początku przebiegał pod dyktando warszawiaków. Wykorzystując przewagę fizyczną narzucili swoją grę na co nasz zespół przez dwie kwarty nie mógł znaleźć odpowiedzi przegrywając po dwóch kwartach 4:8. Dopiero w trzeciej kwarcie odzyskaliśmy inicjatywę grając dobrze w obronie i wygrywając 4:2. W ostatniej kwarcie zabrakło juz sił i czasu na doprowadzenie do przynajmniej remisu i mecz zakończył się wygrana AZS UW 11:9.
Z kolei niedzielny mecz z lokalnym rywalem Neptun UŁ był od początku bardzo wyrównany. Co prawda znowu przez dwie pierwsze kwarty nasi zawodnicy grali dobry defens, ale z kolei popełniali dużo prostych błędów w ataku wynikających chyba z braku koncentracji. Bo celne podania czy strzały w światło bramki to podstawa waterpolo. Po przegranych dwóch kwartach w trzeciej doprowadziliśmy do remisu 4:4 i w ostatniej  na 2 minuty przed końcem wyszliśmy na prowadzenie jedna bramką (9:8) po pięknym strze „śrubą ” Kacpra Zdziecha. Niestety kolejny prosty błąd w obronie i po kontrataku Neptun doprowadził na 30 sekund od końca czasu do remisu. Mieliśmy jeszcze szansę ostatnia akcję, ale nie udało sie zakończyć jej bramką i spotkanie zakończyło się remisem 9:9. O końcowym wyniku decydowały rzuty karne które zdecydowanie lepiej egzekwowali zawodnicy Neptuna strzelając cztery bramki przy naszych dwóch.
Podsumowując mecze zdecydowanie więcej należało oczekiwać od bardziej doświadczonych  zawodników. Jak zwykle na bramce Wojtek Kotaś grał bardzo dobrze. Również Gidaszewski i Wulkiewicz pozostawili sporo „zdrowia” po obu stronach boiska, ale pozostali zdecydowanie zbyt mało wnosili do gry.  Z młodszych zawodników nieźle zaprezentowali się Zdziech i Brzeski, a pozostali  ( Biniaszczyk, Konopka, Garbolewski) wchodząc na krótkie zmiany udowodnili, że zasługują na więcej gry.
Przed kolejnym turniejem (14/15 marca) jest na pewno sporo do poprawy szczególnie w podstawach piłki wodnej takich jak celne podania czy chociażby strzały w światło bramki. Rozgrywanie przewagi też wymaga poprawy.
ŁSTW PŁ wystąpił w składzie: Kotaś (bramkarz), Wulkiewicz, Zdziech, Gidaszewski, Gabryszewski, Skrzypiński, Brzeski, Cichoń, Biniaszczyk, Garbolewski, Chałaj, Sylwestrowicz(bramkarz).

ŁSTW PŁ vs AZS UW 9:11 (1:2; 3:6; 4:4; 1:1)
bramki: Gidaszewski 4, Wulkiewicz 2, Cichoń 1,  Zdziech 1, Gabryszewki 1

ŁSTW PŁ vs Neptun UŁ 9:9 po karnych 11:13 (0:1; 1:2; 3:2; 5:4  rzuty karne 2:4)
bramki: Skrzypiński 6, Gidaszewski 2, Wulkiewicz1, Cichoń 1, Garbolewski 1, Brzeski 1, Zdziech 1,