Olympiacos Pireus (GRE) wygrywa Final 8

W rozegranym w dniach 7-9 czerwca w Genui (ITA) finałowym turnieju Ligi Mistrzów niepodziewanie triumfował Olympiacos Pireus (GRE) pokonując w finałowym spotkaniu ProRecco (ITA) 9:7 (2:1,2:3,3:2,2:1).  W meczu o trzecie miejsce CNA Barceloneta (ESP) pokonała Jug Dubrovnik (CRO) 14:8 (4:1,2:3,6:3,2:1).
O ile w meczu o trzecie miejsce Barceloneta właściwie od początku meczu kontrolowali wynik wygrywając z Jug Dubrovnik prowadząc w wszystkich kwartach, to mecz o pierwsze miejsce dostarczył dużo emocji przez pełne 32 minuty. Od pierwszego gwizdka sędziego Olympiacos Pireus miał lekką przewagę, ale po dwóch kwartach mieliśmy remis 4:4. W kolejnych dwóch kwartach Olympiacos Pireus lepiej wykorzystywał przewagi i był skuteczniejszy w strzałach zza linii 5 metrów. To zadecydowało o ich końcowym zwycięstwie 9:7. Podsumowując, wszystkie mecze półfinałowe i finałowe stały na wysokim poziomie, mogliśmy oglądać dużo ciekawych i nieszablonowych rozegrań przewag i kontr. Jednak wydaje się, że podstawą sukcesu w każdym meczu jest twarda i skuteczna gra w obronie oraz umiejętność oddania skutecznego strzału z drugiej linii.
Niewątpliwie jest to bardzo dobry materiał szkoleniowy dla naszych młodych, uzdolnionych zawodników przygotowujących się do finałowego turnieju MP Juniorów Młodszych w Gliwicach, w jakich elementach należy ciężko pracować, aby w niedalekiej przyszłości móc rywalizować z najlepszymi zespołami.