Zwycięstwo na inaugurację Ekstraklasy – ŁSTW OCMER vs Arkonia Szczecin 21:5

Na rozpoczęcie rozgrywek Ekstraklasy 2021/2022 ŁSTW Ocmer rywalizował w Szczecinie z Arkonią Szczecin. Mecze są rozgrywanie wg. nowej formuły tj. runda eliminacyjna jest grana bez meczów rewanżowych. Nasz zespół przystępował do meczu jako zdecydowany faworyt i od pierwszej minuty gra toczyła się pod nasze dyktando. Mecz zakończył się łatwym zwycięstwem ŁSTW Ocmer 21:5 (w kwartach 5:1; 5:1;5:1; 6:2). Trener Kujawa rotował pełnym składem mogąc sprawdzić realizację założeń taktycznych i przygotowanie poszczególnych zawodników do gry. Dobre zawody w naszym zespole rozegrali rutyniarze: Stefan Tomicewić, Piotr Michalski, Grzegorz Knap i Michał Diakonów. Na bramce Janek Szabłowski skutecznie bronił strzały Szczecinian, a po zmianie stron w drugiej połowie równie udanie bronił młody Marcel Sylwestrowicz. Martwić może niefrasobliwa gra młodszych zawodników, a szczególnie  Konrada Czapczyńskiego (zakończył grę już w drugiej kwarcie), który ze swoimi warunkami fizycznymi musi być filarem naszej obrony i grozić strzałami w ataku.
Zespół ŁSTW Ocmer wystąpił w składzie:
Szabłowski Jan (bramkarz), Grzegorz Knap, Czapczyński Konrad, Zdziech Kacper, Garbolewski Dominik, Lisek Aleksander, Piotr Michalski, Rusewicz Alan, Troczyński Bartłomiej Tomićević Stefan, Diakonów Michał, Stasiak Miłosz, Marcel Sylwestrowicz (bramkarz).