Zwycięski weekend w wykonaniu ŁSTW OCMER

Ważną wygraną w niedzielne popołudnie zaliczyli nasi waterpoliści na pływalni w Gliwicach pokonując Łukosz WTS Polonia Bytom 12:7.
Mecz rozpoczęliśmy w składzie: Janek Szabłowski, Grzegorz Knap, Piotr Michalski, Michał Diakonów, Stefan Tomicević, Bartek Troczyński i Konrad Czapczyński.
Bytomianie rozpoczęli z dużą energią próbując wprowadzić chaos w naszej obronie jednak to my zdobyliśmy pierwszą bramkę. Później gra się wyrównała i kwarta zakończyła się remisem 2:2. W kolejnej kwarcie mieliśmy lekką przewagę, ale nie wykorzystywaliśmy dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnych bramek i powiększenia przewagi. Znowu szwankowało rozegranie przewagi, a bytomianie wykorzystywali każdy nasz błąd. Po dwóch kwartach jednak prowadziliśmy 6:5. W przerwie Trener Kujawa ponownie przypomniał o założeniach przedmeczowych i konieczności ich skutecznej realizacji. I przyniosło to zakładany efekt. Dynamiczna obrona strefowa spowodowała, że zawodnicy WTS Polonia mieli kłopot z rozegraniem piłki. Strzały z drugiej linii skutecznie bronił Janek Szabłowski co powodowało dużą nerwowość u bytomian i strzały z nieprzygotowanych pozycji. Z kolei Michał Diakonów i Konrad Czapczyński( pomimo kontuzji nareszcie zagrał na oczekiwanym poziomie) zamknęli możliwość wrzucenia piłki na centra. W ataku tradycyjnie już Grzesiek Knap, Stefan Tomicević, Bartek Troczyński i Piotrek Michalski co chwilę stwarzali zagrożenie. Trzecią kwartę wygraliśmy 3:1, ale tak niski wynik bytomianie zawdzięczają bardzo dobrej postawie swojego bramkarza. Ostatnia kwarta to bardzo mądra gra naszego zespołu, który spokojnie kontrolował wynik , wykorzystują kazdą okazję w ataku.
Ozdobą meczu po raz kolejny była bramka Michała Diakonówa, który kompletnie zaskoczył z drugiej linii bramkarza Poloni. Mecz zakończył się wynikiem 12:7 dla naszego zespołu.
Pomimo, że przystąpiliśmy do meczu w niepełnym składzie ( 11 zawodników) wszyscy zawodnicy przyczynili się do pewnej wygranej na aktualnym vice-Mistrzem Polski.
Zespół ŁSTW Ocmer wystąpił w składzie:
Szabłowski Jan (bramkarz), Grzegorz Knap, Czapczyński Konrad, Garbolewski Dominik, Lisek Aleksander, Piotr Michalski,Troczyński Bartłomiej Tomicević Stefan, Diakonów Michał, Wojtek Kotaś (bramkarz).
Trenerzy Edward Kujawa, Grzegorz Gruszecki

Łukosz WTS Polonia Bytom vs ŁSTW Ocmer 7:12 ( 2:2; 3:4; 1:3; 1:3)
Bramki dla naszego zespołu:
Michalski 4,Diakonów 3, Tomicević 3, Knap 2

Dzień wcześniej w sobotę wieczorem w Zatoce Sportu rozeglaliśmy przeniesiony z powodów organizacyjnych mecz z KSZO Ostrowiec. Zespół z dolnej części tabeli, ale mający w składzie wielu młodych obiecujących zawodników. Na odprawie meczowej trener Kujawa przestrzegał przed  lekceważeniem przeciwnika szczególnie, że nasi zawodnicy myślami już byli przy niedzielnym meczu na Śląsku. Początek spotkania bardzo dobry i prowadzenie 4:1.
Ale w drugiej kwarcie gdzieś zniknęła koncentracja, zaczęły się dyskusje z sędziami i druga kwarta zakończyła się remisem 2:2. W kolejnych dwóch kwartach pomimo kontrolowania gry to zawodnicy z Ostrowca stwarzali więcej okazji wygrywając czwartą kwartę 4:2. Nasza gra w ataku była mocno nieskuteczna, obrona była zła i właściwie dzięki już tradycyjnie dobrej formie naszego bramkarza Janka Szabłowskiego zakończyliśmy mecz wygraną 13:10.

ŁSTW Ocmer wystąpił w składzie:
Szabłowski Jan (bramkarz), Grzegorz Knap, Czapczyński Konrad, Garbolewski Dominik, Lisek Aleksander, Piotr Michalski,Troczyński Bartłomiej Tomicević Stefan, Diakonów Michał, Marek Wasiński Wojtek Kotaś (bramkarz).

ŁSTW Ocmer vs KSZO Ostrowiec Św 13:10 ( 4:1; 2:2; 5:3; 2:4)
Michalski 5, Tomicević 3, Knap 3, Garbolewski 1, Troczyński 1

Zdobyte w weekend 6 punków pozwoliło na awans na pierwsze miejsce w tabeli i właściwie wygrana w kolejnym meczu z najsłabszym Neptunem zapewni nam awans przed zakończeniem pierwszej rundy do grupy medalowej.