W sparingach lepsi Słowacy

Dużo materiałów szkoleniowych i sporo wniosków zebrał trener ŁSTW Politechnika Łódzka Ocmer Edward Kujawa po sparingach z słowackimi zespołami SK Hornet Kosice i ESA Żilina.  Sobotni test – mecz wygrali Słowacy z SK Hornet Kosice 14 :10. Z kolei niedzielny mecz z ESA Żilina był potraktowany typowo szkoleniowo przez obu trenerów i oba zespoły zwracały przede wszystkim uwagę na realizację założeń taktycznych i sprawdzały schematy w ataku i rozegraniu przewagi.  Niestety z różnych powodów trener Kujawa nie miał do dyspozycji wszystkich kilku ważnych zawodników  ( nieobecni:  Knap, Tomisevic, Sielski, Opas, Szabłowski)  jednak dopóki naszym zawodnikom  starczało sił gra była wyrównana chociaż z lekką przewaga gości. W trzeciej i czwartej przewaga Słowaków była już wyraźna.
Jak „na gorąco”  skomentował sparingi nasz szkoleniowiec są to kolejne mecze z zagranicznymi zespołami ( wcześniej turniej 4 Miast),  w których widać braki u naszych zawodników szczególnie w wyszkoleniu indywidualnej techniki oraz co może trochę zaskakiwać  w fizyczności i pływaniu.  W każdym razie zebrany materiał posłuży do wprowadzenia korekt i zmian szczególnie w długoterminowym cyklu szkoleniowym.