Puchar Polski 2019 półfinały- spacerek Łukosz Polonia Bytom, horror dla ŁSTW OCMER

ŁSTW OCMER zwycięski w drugim półfinale Pucharu Polski.  Nasz zespół rozgrywał drugi półfinał z Arkonią Szczecin i wśród fachowców krążyła opinia że jest to przedwczesny finał. I rzeczywiście tak było.  ŁSTW OCMER rozpoczął od dwubramkowego prowadzenia, ale szczecinianie natychmiast wyrównali. Kolejne kwarty to prowadzenie raz jednej raz drugiej drużyny. Kiedy w trzeciej kwarcie Arkonia Szczecin wyszła na dwubramkowe prowadzenie licznie zgromadzeni kibice naszego zespołu zaczęli wątpić czy łodzianie zdołają jeszcze wrócić do gry. Ale jak mecz pokazał konsekwentna i twarda gra w obronie pozwoliła odrobić stratę i na koniec trzeciej kwarty mieliśmy jednobramkowe prowadzenie 8:7. Czwarta kwarta to walka o każdą piłkę z każdej strony. Straty  i przechwyty były po obu stronach boiska , ale więcej zimnej krwi i sił zachowali nasi zawodnicy i cały mecz zakończył się zwycięstwem ŁSTW OCMER 9:8. W obu drużynach w rolach głównych wystąpili bramkarze Janek Szabłowski i Michał Diakonow broniąc wiele trudnych strzałów.

Z kolei w pierwszym półfinale Łukosz Polonia Bytom zmierzyła się z Waterpolo Poznań. Poznaniacy rozpoczęli mocno prowadząc na początku w pierwszej kwarty 2:0. Ale jak się później okazało to było wszystko na co było stać dzisiaj poznaniaków. W kolejnych kwartach bytomianie nie pozwoli strzelić sobie już żadnej bramki i mecz zakończył się wynikiem 17:2 dla Waterpolo Poznań.
W niedzielę w meczu o trzecie miejsce zagra Arkonia Szczecin vs Waterpolo Poznań , a finał rozegrają ŁSTW OCMER  vs Łukosz Polonia Bytom.
Serdecznie zapraszamy.

Sobota półfinały
Łukosz Polonia Bytom vs Waterpolo Poznań 17:2 (3:2; 4:0;6:0;4:0)
ŁSTW OCMER vs Arkonia Szczecin 9:8 (2:2; 3:3; 3:2; 1:1)
bramki dla ŁSTW OCMER : Michalski 2, Chuprina 2, Dubelir 2, Maciejewski 2, Bar 1.