Puchar Polski 2019 dla ŁSTW Ocmer !!!

ŁSTW Ocmer wygrywa w finale Pucharu Polski 2019. Po sobotnim horrorze w półfinałach Pucharu Polski
z Arkonią  Szczecin nasi waterpoliści po raz kolejny zafundowali kibicom dreszczowiec. W meczu finałowym
z Łukosz WTS Polonia Bytom bytomianie od razu przystąpili do ataku dosyć szybko uzyskując nieznaczną jednobramkową przewagę. Nasi zawodnicy, jak obawiał się trener Kujawa odczuwali jednak zmęczenie po trudnym półfinałowym meczu z Arkonią. Do połowy drugiej kwarty trwała „wymiana ciosów” miedzy nami,
a bytomianami, wynik był cały czas remisowy, ale nieznaczną przewagę zdobywał powoli bardziej doświadczony nasz zespół.  Kiedy już większość kibiców liczyła na kolejne bramki  ŁSTW Ocmer w połowie kwarty za domniemany brutalny faul został usunięty bez prawa zamiany nasz kapitan Piotrek Michalski. Nasz zespół przez 4 minuty musiał grać jednego zawodnika mniej co skwapliwie wykorzystali bytomianie uzyskując dwubramkową przewagę 5:3.  Sytuacja nie wyglądała najlepiej tym bardziej, że już po dwa wykluczenia mieli Bar, Dubelir i Knap. Jednak nasi zawodnicy po raz kolejny pokazali, że potrafią walczyć do końca. Już na koniec trzeciej kwarty odrobiliśmy straty ( gole: Chuprina i Maciejewski), a po bramkach Knapa i znowu Maciejewskiego uzyskaliśmy dwubramkową przewagę 7:5. Czwarta kwarta to zryw bytomian którzy znowu doprowadzili do remisu 7:7 i kiedy wydawało się, że pójdą dalej za ciosem, ważną bramkę zdobył Marcin Bar, a dwie kolejne dołożyli Dubelir i po raz kolejny Maciejewski. Na trzy minuty do końca meczu prowadziliśmy trzema bramkami (10:7) i Łukosz WTS Polonia Bytom nie był już w stanie odrobić takiej straty. Jeszcze strzelili ósmą bramkę, ale to było wszystko w dzisiejszym meczu.  Mecz zakończył się wynikiem 10:8 dla ŁSTW Ocmer !!!
Jak podkreślił trener Kujawa nasi zawodnicy po raz kolejny pokazali, że stanowią zespół i w trudnych chwilach zawsze walczą do końca. Na wyróżnienie właściwie zasłużył cały zespół, ale przede wszystkim nasz bramkarz Janek Szabłowski, który skutecznie bronił naszej bramki oraz Chuprina, Maciejewski, Knap, Bar, Dubelir i Troczyński.  Również na pewno procentuje doświadczenie i mecze rozegrane z mocnymi zagranicznymi zespołami na turnieju w Sztokholmie czy w w ramach Interligi.

Gratulujemy 15 Pucharu Polski, a trzeciego z rzędu 🙂

ŁSTW Ocmer vs Łukosz WTS Polonia Bytom 10:8 (2:3; 1:2; 4:0; 3:3)
Szabłowski(bramkarz); Knap ( 1 bramka); Michalski; Zdziech; Dubelir(1 bramka); Wulkiewicz, Brzeski, Troczyński, (1 bramka), Chuprina (2 bramki), Bar (1 bramka), Maciejewski (4 bramki), Kotas (bramkarz)