Puchar Polski 2018 po raz kolejny dla ŁSTW Politechnika Łódzka Ocmer.

Rozgrywany po raz pierwszy w nietypowym terminie Puchar Polski ( przed zakończeniem rozgrywek Ekstraklasy) zakończył się kolejny raz zwycięstwem faworyta czyli ŁSTW Politechnika Łódzka Ocmer.  Do Bytomia trener Kujawa nie mógł zabrać dwóch podstawowych zawodników tj. Piotra Michalskiego i Grzegorza Knapa. Jednak porównując potencjał zespołów biorących udział w turnieju ( Alfa Gorzów, KS Waterpolo Poznań, Łukosz WTS Polonia Bytom, AZS Uniwersytet Warszawski) nadal byliśmy głównym pretendentem do obrony tego trofeum. Po łatwej sobotniej wygranej z Alfą Gorzów 20:8 (4:1,4:1,8:3,4:3) czekaliśmy w finale na zwycięzcę grupy B, którą wygrał Łukosz WTS Polonia Bytom po bardzo zaciętym meczu z KS Waterpolo Poznań (13:12).  Można się było spodziewać, że w finale bytomianie będą odczuwali trudy wcześniejszych meczów ( jeszcze po drodze wygrali 10:4 z AZS UW) jednak w meczu finałowym nie było tego widać. Nasz zespół rozpoczął mecz bardzo dobrze. Pierwsza i druga kwarta wygrane 3:2 i 5:2 zapewnił po pierwszej połowie bezpieczne prowadzenie 4 bramkami. Być może wysokie prowadzenie trochę uśpiło naszych zawodników oczekujących, ze Bytom już nie podejmie walki.  Nic bardziej mylnego. W trzeciej kwarcie zaczęliśmy grać bez energii, pomysłu w ataku, a błędy w obronie  przyniosły przegraną 2:3 i wynik meczu pozostawał otwarty. Czwarta kwarta to prawdziwy horror. Zespół  Łukosz WTS Polonia Bytom grał bardzo ambitnie, a nasza ciągle słaba gra w obronie i mało skuteczny atak doprowadziła do prowadzenia bytomian  w połowie czwartej kwarty dwoma bramkami 9:11. Jednak końcówka meczu należała do nas. Po uwagach trenera Kujawy,  najpierw doprowadziliśmy do wyrównania na 11:11, a zwycięską bramkę na 7 sekund przed końcowym gwizdkiem zdobył Sielski ustalając wynik meczu na 12:11 dla ŁSTW Politechnika Łódzka Ocmer. Jak zwykle świetne zawody rozegrał Tomicevic, ale pod nieobecność Michalskiego ciężar gry wzięli na siebie Bar, Troczyński, Dubelir czy Sielski.

Zawodnikom i trenerowi Kujawie gratulujemy zdobycia kolejnego Pucharu Polski !!!!!!!!!!

Sobota:
eliminacje:
ŁSTW Politechnika Łodzka Ocmer vs Alfa Gorzów 20:8 (4:1;4:1;8:3;4:3)
bramki: Sielski 6, Tomicevic 5, Bar 4, Dubelir 3, Opas 1, Troczyński 1

Niedziela:
finał
ŁSTW Politechnika Łodzka Ocmer vs Łukosz WTS Polonia Bytom 12:11 (3:2; 5:3;2:3; 2:4)
bramki: Tomicevic 5, Bar 2, Troczyński 2, Sielski 1, Dubelir 1, Opas 1