Nordic WaterPolo League – Sztokholm 25-27.10.2019 – ŁSTW OCMER liderem

Pierwszy turniej z cyklu Nordic WaterPolo League już za waterpolistami ŁSTW Ocmer.
W miniony weekend został rozegrany w Sztokholmie pierwszy z dwóch turniejów eliminacyjnych
z udziałem Jarfalla Sztokholm, SPIK Sztokholm, Kuhat Academy Oslo i ŁSTW Ocmer.
Nasz zespół wystartował bardzo dobrze, wszystkie wszystkie trzy spotkania.
Przed turniejem trener Kujawa obawiał się, że po długiej przerwie wakacyjnej i istotnych zmianach wprowadzonych przez FINA w przepisach dotyczących szczególnie gry w obronie pierwsze mecze mogą być  trudne dla naszego zespołu.
I rzeczywiście w pierwszym meczu z Jarfalla Sztokholm nasi waterpoliści do ostatniej kwarty walczyli o zwycięstwo. Finalnie mecz się zakończył naszym jednobramkowym zwycięstwem 10:9.
Kolejny mecz z faworytem turnieju STIG Sztokholm rozpoczęliśmy mocno skoncentrowani starając się grać pewną piłką i mocną obroną. O ile w pierwszej i drugiej kwarcie Szwedzi jeszcze próbowali nawiązać walkę to po zmianie uzyskaliśmy niewielką przewagę trzech bramek co pozwoliło naszym zawodnikom kontrolować mecz do końcowego gwizdka.  Mecz zakończył się rezultatem 14:12 dla ŁSTW OCMER.
Z kolei ostatni niedzielny mecz z najsłabszą w tym turnieju fińską Kuhalla Oslo trener Kujawa tradycyjnie rozpoczął pierwszą siódemką (Szablowski, Knap, Michalski, Szymański, Chuprina, Troczynski, Kalata) jednak bardzo szybko wprowadzając młodszych zmienników ( Zdziech, Czapczyński, Sielski), którzy bardzo dobrze realizowali przedmeczowe założenia.
Finowie tylko w pierwszej kwarcie nawiązali rywalizację , pozostałe przegrywając wyraźnie. Końcowy wynik to 18:7 dla ŁSTW OCMER.

Kolejny II truniej eliminacyjny będzie rozegrany w Łodzi w Zatoce Sportu 7-8.grudnia 2019.
Do turnieju finałowego ( 7-9 luty 2020 –  Sztokholm) awansują dwie najlepsze drużyny z naszej grupy.

LSTW Ocmer – Jarfalla Sztokholm 10:9 (2:2;3:2;2:3;3:2)
bramki: Michalski 2, Szymański 1, Chuprina 5, Troczynski 1, Knap 1,

LSTW Ocmer – SPIF Sztokholm 14:12 (3:3;4:2;4:3;3:4)
bramki: Michalski 5, Szymański 5, Chuprina 2, Troczynski 1, Knap 1

LSTW Ocmer – Kuhat Academy Oslo 18:7 (4:3;6:1;3:2;5:1)
bramki: Michalski 1, Szymański 7, Chuprina 4, Troczynski 1, Sielski 2, Zdziech 1, Czapczyński 2