ŁSTW Ocmer – zdominował Legię Warszawa wygrywając 17:10 i 17:11

waterpolo łódż
Dwa mecze i dwa zdecydowane zwycięstwa dla naszych waterpolistów w Warszawie.  ŁSTW Ocmer vs Legia Warszawa 17:10 i 17:11. W obu meczach nie było wątpliwości, kto jest aktualnym Mistrzem Polski choć wygrane nie przyszły łatwo. W sobotę to Legioniści zaczęli od mocnego uderzenia prowadząc po I kwarcie 3:2. Nasi zawodnicy potrzebowali trochę czasu na zaadaptowanie się do krótkiego, 25 metrowego boiska na jakim odbywały się mecze w Warszawie. Kolejne kwarty to już coraz lepsza gra naszych zawodników wśród których na wyróżnienie zasługiwał jak zwykle na bramce Janek Szabłowski , a w polu kapitan zespołu Piotr Michalski ( 6 bramek, 3 odebrania piłki), Nikita Chuprina (4 bramki i 3 wykluczenia przeciwnika) i Stanisław Dubelir ( 2 bramki, 6 odebrań piłki, rzut karny). Cały zespół bardzo mocno pracował w obronie mając aż 14 wykluczeń. Jednak agresywna obrona przewag nie pozwoliła Legii na zdobywanie bramek. I tak druga kwarta zakończyła się naszą jednobramkowa przewagą 7:6. W trzeciej i czwartej kwarcie odskoczyliśmy na bezpieczną przewagę wygrywając obie kwarty 5:2. Końcowy wynik to 17:10.
Niedzielny rewanż miał podobny przebieg. Pierwszą bramkę zdobyła Legia, ale natychmiast odpowiedział golem Marcin Bar. Warszawiacy ponownie wyszli na prowadzenie 2:1 ale po reprymendzie trenera Kujawy nasi zawodnicy zdobyli trzy kolejne gole kończąc kwartę wynikiem 4:2. Druga kwarta to pokaz siły naszej drużyny. Kwartę wygraliśmy 6:0!!!!! co właściwie odebrało ambitnym warszawiakom chęci do gry.
Pozostałe dwie karty to wyrównana gra ,a trener Kujawa mógł skorzystać z młodych zawodników aspirujących do gry w pierwszym składzie. W niedzielnym meczu należy wyróżnić Andrzeja Maciejewskiego ( 6 bramek) i po raz kolejny Stanisława Dubelira, który pięknymi strzałami z ponad 8 metrów w tak zwane „drugie tempo” zaskakiwał bramkarza Legii, grając również skutecznie w obronie  odbierając przeciwnikowi ponad 7 piłek.
Podsumowując były to bardzo udane zawody dla naszych waterpolistów co dobrze rokuje przed grudniowymi meczami z Polonią Bytom, które zadecydują o pierwszym miejscu w tabeli na koniec I rundy Ekstraklasy. Można wręcz powiedzieć, że im gorzej ( warunki treningowe na basenie ACS-D Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej), tym lepiej ( wyniki naszych waterpolistów w Ekstraklasie i meczach międzynarodowych).

Sobota 24.11.2018
ŁSTW Ocmer vs Legia Warszawa 17:10 (2:3; 5:3; 5:2; 5:2)
ŁSTW Ocmer: Szabłowski (18/10 obronione/nieobronione), Knap (1 wykluczenie przeciwnika, karny), Sielski ( 2 bramki, 2 wykluczenia przeciwnika), Gidaszewski (1 bramka), Opas, Dubelir (2 bramki, karny), Michalski ( 6 bramek, 1 wykluczenie przeciwnika), Brzeski, Troczyński (1 bramka, 2 wykluczenia przeciwnika), Chuprina (4 bramki, 3 wykluczenia przeciwnika), Bar, Maciejewski (2 bramki), Kotaś

Niedziela 25.11.2018
ŁSTW Ocmer vs Legia Warszawa 17:11 (4:2; 6:0; 3:4; 4:4)
ŁSTW Ocmer: Szabłowski (17/10 obronione/nieobronione), Knap(1 bramka, wykluczenie przeciwnika, karny), Gidaszewski, Opas, Dubelir (2 bramki, 1 wykluczenie przeciwnika, 5 odebrań piłki), Michalski (2 bramki), Brzeski(1 bramka), Troczyński (2 bramki, 1 wykluczenie przeciwnika), Chuprina (1 bramka), Bar( 2 bramki, 2 wykluczenia przeciwnika), Maciejewski (6 bramek, 3 wykluczenia przeciwnika), Kotaś(3/1 obronione/nieobronione)