ŁSTW OCMER z kompletem punktów wraca z Gorzowa w VI rundzie EKSTRAKLASY 2018/2019

ŁSTW OCMER dwukrotnie wygrał w Gorzowie z ALFĄ Gorzów w VI rundzie Ekstraklasy 2018/2019 11:10 i 14:5.  Pomimo piątej miejsca w tabeli rozgrywek ALFA Gorzów to bardzo ambitny zespół, w którym występuje kilku młodzieżowych reprezentantów Polski. Dlatego jak powiedział w podsumowaniu trener Kujawa trochę obawialiśmy się tych meczów szczególnie z powodu braków kadrowych. Kapitan Piotrek Michalski nie mógł grać w pierwszym meczu z powodu kary za czerwoną kartkę w Pucharze Polski, a choroba i kontuzje spowodowały nieobecność Sielskiego, Stasiaka i Kotasia. Pierwszy sobotni mecz rozpoczął się od naszego prowadzenia 3:0, ale Alfa na koniec kwarty doprowadziła do stanu 3:2. Kolejne kwarty to gra bramka za bramkę. Druga kwarta zremisowana 4:4, a trzecia wygrana jedną bramką i ostatnią kwartę rozpoczęliśmy z dwubramkowa przewagą.  Niestety świetnie przygotowana pływacko ALFA skrzętnie wykorzystywała nasze błędy i na dwie minuty przed końcem meczu doprowadziła do remisu 10:10. I kiedy wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, świetną indywidualną akcją na centrze popisał się Andrzej Maciejewski zdobywając na półtorej minuty  przed końcem meczu zwycięską bramkę i ustalając wynik spotkania na 11:10 dla nas.  Bardzo dobre zawody rozegrał doświadczony  Grzegorz Knap zdobywając 2 bramki i wypracowując rzut karny i 2 wykluczenia.  Z kolei niedzielny rewanż to pokaz siły aktualnego Mistrza Polski. Co prawda Alfa agresywnie zaatakowała od pierwszego gwizdka i pierwsza kwarta po bardzo wyrównanej grze zakończyła się remisem 3:3, ale już druga, trzecia i czwarta  działka to nasze zdecydowane  wygrane 4:1, 5:1, 2:0. Mecz zakończył się wynikiem 14:5 dla  ŁSTW OCMER. Nasz zespół bardzo dobrze grał w obronie odbierając sporo piłek na centrze oraz skutecznie broniąc przewagi. Co więcej również byliśmy lepsi w wyprowadzanych kontrach zdobywając z nich kilka bramek, a nasz bramkarz Janek Szabłowski pokazał kilka efektownych i skutecznych interwencji.  Tak więc cieszy udane rozpoczęcie rundy wiosennej i przywieziony komplet punktów z trudnego terenu w Gorzowie.

ŁSTW OCMER vs ALFA Gorzów 11:10 (3:2; 4:4; 2:1; 2:3)
bramki dla ŁSTW OCMER : Knap 2, Chuprina 2, Dubelir 2, Troczyński 2,  Maciejewski 2, Bar 1.

ŁSTW OCMER vs ALFA Gorzów 14:5 (3:3; 4:1; 5:1; 2:0)
bramki dla ŁSTW OCMER : Knap 1, Michalski 4,Chuprina 5, Dubelir 1, Maciejewski 3.