ŁSTW OCMER vs Waterpolo Poznań – VIII kolejka Ekstraklasy – 2 wygrane dla łodzian

Dwie bardzo ważne wygrane przywieźli nasi waterpoliści ŁSTW OCMER z zawsze trudnego Poznańskiego terenu. W sobotę pokonaliśmy Waterpolo Poznań 21:6, a w niedzielnym rewanżu 19:10.  Cały zespół przystąpił do meczów bardzo skoncentrowany od nie pozwalając poznaniakom na przejęcie inicjatywy. Zarówno sobotę i niedzielę już po pierwszych dwóch kwartach mecze były właściwie rozstrzygnięte – odpowiednio  10:3 i 9:3. Pozostałe kwarty to już kontrolowanie przewagi co bardzo dobrze realizowali w dużej części  zawodnicy na co dzień mający mniej minut tj. Wulkiewicz, Maciejewski, Sielski, Kotaś, Zdziech. Z siódemki wyjściowej klasą samą dla siebie był kapitan Piotr Michalski który w sobotę wypracował 7 wykluczeń, karnego i zdobył 7 bramek, a w niedziele wypracował 5 przechwytów i 3 bramki. Również efektywnie grali pozostali rutyniarze Knap, Chprina, Dubelir, Bar, Troczyński czy  Szabłowski. Weekendowe wygrane bardzo przybliżyły ŁSTW OCMER do potwierdzenia prymatu na krajowych boiskach zdobyciem 19 tytułu Mistrza Polaki.  Właściwie brakuje jeszcze tylko jednej wygranej w pozostałych do końca rozgrywek 4 meczach.  Kolejna runda Ekstraklasy będzie rozegrana juz w Łodzi na pływalnie ACS-D Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej 27/28 kietnia. Zapraszamy!
ŁSTW OCMER wystąpił w składzie : J.Szabłowski, G.Knap, A.Wulkiewicz, K.Zdziech, P.Michalski, S.Dubelir, D.Sielski, B.Troczyński, N.Chuprina, M.Bar, A.Maciejewski, W.Kotaś

Sobota
ŁSTW OCMER vs Waterpolo Poznań 21:6 (4:1; 6:2; 4:3; 7:0
bramki dla ŁSTW OCMER: Michalski 7, Chuprina 4, Maciejewski 3, Sielski 2, Troczyński 2, Dubelir 1, Bar 1, Knap 1
Niedziela
bramki dla ŁSTW OCMER:  Chuprina 6, Michalski 3, Bar 3, Sielski 2, Dubelir 2, aciejewski 1Knap 1, Wulkiewicz 1