Ekstraklasa 2019/2020 – inauguracja sezonu waterpolo w Łodzi.


Po dwóch kolejkach Ekstraklasy 2019/2020 nasi waterpoliści nareszcie rozegrają swoje mecze u „siebie”
czyli w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Rywalem w III kolejce Ekstraklasy będzie aspirująca do czołowych lokat w tych rozgrywkach ALFA JOB HR Gorzów Wlkp. trenowana przez trenerów kadry narodowej juniorów Sebastiana Żabskiego i Jacka Osińskiego.

W naszym zespole nastąpiło kilka zmian kadrowych.
Nie zobaczymy już Stanisława Dubelira, który zakoczył karierę sportową, ale Zarząd ŁSTW wykonał w przerwie rozgrywkowej świetną pracę i sprowadził trzech nowych zawodników – napastnika Bartosza Szymańskiego, obrońców Emila Kalaty i Konrada Czapczyńskiego.

Bartosz Szymański ( 25 lat) to aktualny Akademicki Mistrz Europy i MVP turnieju (AZS PŁ), grający wcześniej m.in w Arkonii Szczecin, Legii Warszawa i Duisburg SV. Szymański dysponuje świetnym strzałem z dystansu oraz dobrym przeglądem pola. Moze grać zarówno na pozycji centra, ale również na pólskrzydle czy rozegraniu.

Emil Kalata (21 lat) to również aktualny Akademicki Mistrz Europy (AZS PŁ).
Wychowanek Pałacu Młodzieży Warszawa, grający ostatnio w zespole AZS Uniwersytet Warszawa.
Obrońca, gra przede wszystkim w obronie na pozycji ostatniego defensora, dysponuje silnym strzałem
i dobrym sprintem co jest niezwykle istotne przy kontrze spod centra.

Konrad Czapczyński (19 lat) dysponuje rewelacyjnymi warunkami fizycznym (203cm), dobrym pływaniem i niezłą techniką indywidualną. Miał przerwę w ostatnim sezonie (wcześniej GKPW 59 Gorzów).
Po zdobyciu niezbędnego doświadczenia i ogrania zapowiada się na bardzo  mocny punkt naszej drużyny tym bardziej, że rozpoczynając studia w naszym mieście będzie „naszym” zawodnikiem przez 5lat.

Dlatego szczególnie gorąco zachęcamy wszystkich kibiców waterpolo do odwiedzin w najbliższy weekend Zatoki Sportu, aby przywitać nowych zawodników naszej drużyny i  dopingowania naszej drużyny.

sobota 30.11.2019 – ŁSTW Ocmer vs ALFA Job HR Gorzów Wlkp. – godz. 19
niedziela 1.12.2019 – ŁSTW Ocmer vs ALFA Job HR Gorzów Wlkp. – godz. 10.30
Zapraszamy!