CARPATHINS INTERLEAGUE Alytus Cup

Pierwszy turniej CARPATHIANS Interleague Alytus Cup  za nami. W rozgrywanym w dniach 18-20 stycznia w Alytus (Litwa) pierwszym turnieju zespół ŁSTW Ocmer rozegrał 3 mecze. W spotkaniu z gospodarzami turnieju litewskim WPC Elektreni Żaibas odnieśliśmy zwycięstwo po rzutach karnych. Jeszcze na 2 minuty przed zakończeniem czwartej kwarty prowadziliśmy jedna bramką i mieliśmy szanse na kolejne bramki. Niestety niewykorzystanie setek i błędy w obronie dały Litwinom szansę na remis co skrupulatnie wykorzystali. Na szczęście egzekucja rzutów karnych była po naszej stronie i mecz zakończył się wynikiem 14:13 dla ŁSTW Ocmer. Fenomenalnie grał Janek Szabłowski broniąc 16 strzałów w tym kilka sytuacji jeden na jeden.   Kolejne mecze z Dynamo Lwów i RCOP Mińsk zakończyły się naszymi wysokimi przegranymi. Oba zespoły występują w silnych ligach ( Mińsk w lidze rosyjskiej, Lwów w mocnej lidze ukraińskiej ) i składają się głownie z reprezentantów swoich krajów. W obu meczach wyrównana gra była przez dwie kwarty dopóki naszym zawodnikom starczało sił. Niestety krótka ławka i brak wartościowych zmienników ( nieobecni Knap, Bar, Sielski, Brzeski) powodował, że 3 i 4 kwarta w obu meczach zakończyła się wyraźną dominację rywala.
ŁSTW Ocmer zakończył turniej na trzecim miejscu, a nagrodę MVP turnieju odebrał nasz kapitan Dariusz Michalski.
Kolejne turnieje serii Carpathians InterLeague w maju, czerwcu i wrześniu.